FOX OGŁASZA TERMIN PREMIERY SERIALU „LEGION”
FOX OGŁASZA TERMIN PREMIERY SERIALU „LEGION”

FOX OGŁASZA TERMIN PREMIERY SERIALU „LEGION”

Premiera długo oczekiwanego serialu, którego głównym producentem jest Noah Hawley odbędzie się w czwartek 9 lutego na kanale FOX. Już teraz można zobaczyć zwiastun serialu „Legion”.

Premiera długo oczekiwanego serialu „Legion” odbędzie się na antenie kanału FOX w czwartek 9 lutego. Obowiązki producentów wykonawczych pełnią Noah Hawley,  Lauren Shuler Donner, Bryan Singer, Simon Kinberg, Jeph Loeb, Jim Chory i John Cameron. „Legion” to najnowszy projekt Hawley’a i Camerona, którzy pełnili wcześniej obowiązki producentów wykonawczych serialu „Fargo”, nagrodzonego Emmy i Złotym Globem, zrealizowanego dla stacji FX.
„Legion” to serial oparty na komiksach Marvela autorstwa Chrisa Claremonta i Billa Sienkiewicza. Bohaterem historii jest David Haller (Dan Stevens) zagubiony, młody mężczyzna obdarzony ponadludzkimi zdolnościami. David był jeszcze dzieckiem, kiedy zdiagnozowano u niego schizofrenię. Chłopak przez lata leczył się w szpitalnych oddziałach psychiatrycznych. Aktualnie ma 30 lat i przebywa w szpitalu. Przytłacza go ustalony rytm dnia, wyznaczany przez śniadania, obiady, kolacje, zabiegi, obchody, podawanie leków i sen. David spędza większość czasu milcząc w towarzystwie gadatliwej Lenny (Aubrey Plaza) - pacjentki, która pomimo wieloletniego uzależnienia od narkotyków i alkoholu nie straciła pogody ducha i wiary, że jej los wkrótce odmieni się na lepsze. David zostaje wyrwany z błogiego odrętwienia, kiedy na oddziale pojawia się nowa pacjentka - piękna, borykająca się z dużymi problemami Syd (Rachel Keller). Między Davidem i Syd zaczyna rodzić się uczucie, dostrzegają jednak w tej całej sytuacji coś niepokojącego. Niedługo potem David uświadamia sobie, że słyszane przez niego głosy i wizje, których doświadcza mogą nie być wytworem jego chorego umysłu.

Prześladowany przez wewnętrzne demony David ucieka ze szpitala i szuka schronienia w domu swojej siostry, Amy (Katie Aselton). Amy martwi się o brata, ale chce za wszelką cenę bronić swojego pozornie idealnego życia na przedmieściach, które budowała przez lata. Jakiś czas później Syd umawia Davida na wizytę u Melanii Bird (Jean Smart), świetnej i bardzo wymagającej terapeutki, obdarzonej przenikliwym umysłem, która stosuje w swoim gabinecie niekonwencjonalne metody. Melanie i pracujący z nią specjaliści - Ptonomy (Jeremie Harris), Kerry (Amber Midthunder) oraz Cary (Bill Irwin) - uświadamiają Davidowi, że stoją przez nim nieograniczone możliwości.

Serial „Legion” został wyprodukowany przez Marvel Television oraz spółkę FX Productions, która była odpowiedzialna za realizację materiału zdjęciowego.
Legion.jpg
###

O FOX NETWORKS GROUP 
FOX Networks Group (FNG) jest główną spółką operacyjną firmy 21st Century Fox (NASDAQ:FOXA). W skład FNG wchodzą Fox Television Group, która obejmuje Fox Broadcasting Company, 20th Century Fox Television oraz Fox Cable Networks, w której strukturach znajdują się spółki FX Networks, Fox Sports Media Group i National Geographic Partners, a także Fox Networks Group Europe, Asia and Latin America. Wszystkie te jednostki planują, tworzą i zajmują się globalną dystrybucją najpopularniejszej na świecie oferty programowej, która obejmuje produkcje rozrywkowe, programy sportowe i popularnonaukowe.

O FX PRODUCTIONS
FX Productions (FXP) jest producentem głośnego serialu Wirus, oraz serialu Trust, który będzie miał niedługo swoją premierę, nieemitowanych jeszcze produkcji Better Things i Atlanta, seriali komediowych Louie, Archer i Baskets oraz seriali komediowych U nas w Filadelfii, You’re the Worst i Man Seeking Woman. Spółka FXP jest współproducentem seriali Fargo i American Crime Story, serialu komediowego Sex&Drugs&Rock&Roll oraz seriali obyczajowych Zawód: Amerykanin, Tyran i Taboo, którego premiera odbędzie się już niedługo.

O Marvel Entertainment i Marvel Television
Marvel Entertainment, LLC, spółka należąca w całości do koncernu The Walt Disney Company (NYSE:DIS), to jeden z największych na świecie producentów i wydawców komiksów, który jest prawnym właścicielem ponad 8 tys. postaci. Stworzeni przez Marvel bohaterowie pojawiają się w różnych mediach od ponad 75 lat. Postacie koncernu Marvel są znane jako bohaterowie filmów i komiksów oraz zabawki produkowane na licencji.

Spółka Marvel Television pracuje nad rozwojem i produkuje jedne z najbardziej pomysłowych i najpopularniejszych na świecie filmów akcji oraz animowanych produkcji dystrybuowanych przez sieci telewizji kablowej oraz platformy cyfrowe. Kilka lat temu podpisała także historyczną umowę z platformą NETFLIX. W jej ofercie znajdują się takie głośne tytuły własnej produkcji, jak m.in. zrealizowany dla stacji ABC serial „Agenci T.A.R.C.Z.Y.” „Daredevil” i „Luke Cage”, wyróżniony nagrodami Emmy i Peabody’ego serial „Jessica Jones” zrealizowany dla platformy NETFLIX oraz „Mega Spider Man”, „Avengers” i „Strażnicy Galaktyki” wyprodukowany dla kanału Disney XD. Marvel Television ma w planach realizację takich projektów, jak “Marvel’s Iron Fist and the culminating Marvel’s The Defenders” dla NETFLIXA, “Marvel’s The Punisher” (NETFLIX), “Marvel’s Cloak & Dagger” (Freeform), “Legion” (dla stacji FX) oraz “Marvel’s Runaways” (dla Hulu). 
Załączniki

Pobierz wszystkie

FOX ujawnia date premiery serialu Legion.docx

docx | 56,2 KB

Pobierz
Legion.jpg

grafika | 985 KB

Pobierz
Legion Logo REF.jpg

grafika | 22,8 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.