FOX OGŁASZA TERMIN PREMIERY SERIALU „LEGION”

FOX OGŁASZA TERMIN PREMIERY SERIALU „LEGION”

Opublikowany

Premiera długo oczekiwanego serialu, którego głównym producentem jest Noah Hawley odbędzie się w czwartek 9 lutego na kanale FOX. Już teraz można zobaczyć zwiastun serialu „Legion”.

Premiera długo oczekiwanego serialu „Legion” odbędzie się na antenie kanału FOX w czwartek 9 lutego. Obowiązki producentów wykonawczych pełnią Noah Hawley,  Lauren Shuler Donner, Bryan Singer, Simon Kinberg, Jeph Loeb, Jim Chory i John Cameron. „Legion” to najnowszy projekt Hawley’a i Camerona, którzy pełnili wcześniej obowiązki producentów wykonawczych serialu „Fargo”, nagrodzonego Emmy i Złotym Globem, zrealizowanego dla stacji FX.
„Legion” to serial oparty na komiksach Marvela autorstwa Chrisa Claremonta i Billa Sienkiewicza. Bohaterem historii jest David Haller (Dan Stevens) zagubiony, młody mężczyzna obdarzony ponadludzkimi zdolnościami. David był jeszcze dzieckiem, kiedy zdiagnozowano u niego schizofrenię. Chłopak przez lata leczył się w szpitalnych oddziałach psychiatrycznych. Aktualnie ma 30 lat i przebywa w szpitalu. Przytłacza go ustalony rytm dnia, wyznaczany przez śniadania, obiady, kolacje, zabiegi, obchody, podawanie leków i sen. David spędza większość czasu milcząc w towarzystwie gadatliwej Lenny (Aubrey Plaza) - pacjentki, która pomimo wieloletniego uzależnienia od narkotyków i alkoholu nie straciła pogody ducha i wiary, że jej los wkrótce odmieni się na lepsze. David zostaje wyrwany z błogiego odrętwienia, kiedy na oddziale pojawia się nowa pacjentka - piękna, borykająca się z dużymi problemami Syd (Rachel Keller). Między Davidem i Syd zaczyna rodzić się uczucie, dostrzegają jednak w tej całej sytuacji coś niepokojącego. Niedługo potem David uświadamia sobie, że słyszane przez niego głosy i wizje, których doświadcza mogą nie być wytworem jego chorego umysłu.

Prześladowany przez wewnętrzne demony David ucieka ze szpitala i szuka schronienia w domu swojej siostry, Amy (Katie Aselton). Amy martwi się o brata, ale chce za wszelką cenę bronić swojego pozornie idealnego życia na przedmieściach, które budowała przez lata. Jakiś czas później Syd umawia Davida na wizytę u Melanii Bird (Jean Smart), świetnej i bardzo wymagającej terapeutki, obdarzonej przenikliwym umysłem, która stosuje w swoim gabinecie niekonwencjonalne metody. Melanie i pracujący z nią specjaliści - Ptonomy (Jeremie Harris), Kerry (Amber Midthunder) oraz Cary (Bill Irwin) - uświadamiają Davidowi, że stoją przez nim nieograniczone możliwości.

Serial „Legion” został wyprodukowany przez Marvel Television oraz spółkę FX Productions, która była odpowiedzialna za realizację materiału zdjęciowego.
Copyright FX Productions

Copyright FX Productions

###

O FOX NETWORKS GROUP 
FOX Networks Group (FNG) jest główną spółką operacyjną firmy 21st Century Fox (NASDAQ:FOXA). W skład FNG wchodzą Fox Television Group, która obejmuje Fox Broadcasting Company, 20th Century Fox Television oraz Fox Cable Networks, w której strukturach znajdują się spółki FX Networks, Fox Sports Media Group i National Geographic Partners, a także Fox Networks Group Europe, Asia and Latin America. Wszystkie te jednostki planują, tworzą i zajmują się globalną dystrybucją najpopularniejszej na świecie oferty programowej, która obejmuje produkcje rozrywkowe, programy sportowe i popularnonaukowe.

O FX PRODUCTIONS
FX Productions (FXP) jest producentem głośnego serialu Wirus, oraz serialu Trust, który będzie miał niedługo swoją premierę, nieemitowanych jeszcze produkcji Better Things i Atlanta, seriali komediowych Louie, Archer i Baskets oraz seriali komediowych U nas w Filadelfii, You’re the Worst i Man Seeking Woman. Spółka FXP jest współproducentem seriali Fargo i American Crime Story, serialu komediowego Sex&Drugs&Rock&Roll oraz seriali obyczajowych Zawód: Amerykanin, Tyran i Taboo, którego premiera odbędzie się już niedługo.

O Marvel Entertainment i Marvel Television
Marvel Entertainment, LLC, spółka należąca w całości do koncernu The Walt Disney Company (NYSE:DIS), to jeden z największych na świecie producentów i wydawców komiksów, który jest prawnym właścicielem ponad 8 tys. postaci. Stworzeni przez Marvel bohaterowie pojawiają się w różnych mediach od ponad 75 lat. Postacie koncernu Marvel są znane jako bohaterowie filmów i komiksów oraz zabawki produkowane na licencji.

Spółka Marvel Television pracuje nad rozwojem i produkuje jedne z najbardziej pomysłowych i najpopularniejszych na świecie filmów akcji oraz animowanych produkcji dystrybuowanych przez sieci telewizji kablowej oraz platformy cyfrowe. Kilka lat temu podpisała także historyczną umowę z platformą NETFLIX. W jej ofercie znajdują się takie głośne tytuły własnej produkcji, jak m.in. zrealizowany dla stacji ABC serial „Agenci T.A.R.C.Z.Y.” „Daredevil” i „Luke Cage”, wyróżniony nagrodami Emmy i Peabody’ego serial „Jessica Jones” zrealizowany dla platformy NETFLIX oraz „Mega Spider Man”, „Avengers” i „Strażnicy Galaktyki” wyprodukowany dla kanału Disney XD. Marvel Television ma w planach realizację takich projektów, jak “Marvel’s Iron Fist and the culminating Marvel’s The Defenders” dla NETFLIXA, “Marvel’s The Punisher” (NETFLIX), “Marvel’s Cloak & Dagger” (Freeform), “Legion” (dla stacji FX) oraz “Marvel’s Runaways” (dla Hulu). 

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Legion Logo REF.jpg

grafika | 22,8 KB

Pobierz
FOX ujawnia date premiery serialu Legion.docx

docx | 56,2 KB

Pobierz
Legion.jpg

grafika | 985 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Tajemnice branży muzycznej! 4. sezon Imperium powraca 17 czerwca tylko na FOX!

temu

Kanał FOX dla fanów hip-hopu przygotował na wakacje nie lada gratkę. Już w niedzielę 17 czerwca od godziny 20:10 na kanale zadebiutuje czwarty sezon serialu Imperium! Jak potoczą się dalsze losy Luciousa? Czy poradzi sobie z napływającymi zewsząd problemami i powrotem do zdrowia?
Szpiedzy tacy jak my! Finałowy sezon serialu Zawód: Amerykanin już 4 czerwca tylko na FOX!

temu

Już niedługo FOX zaproponuje nam sporą dawkę emocji! Wszystko za sprawą premiery finałowego, szóstego sezonu Zawód: Amerykanin, który przyniesie widzom wiele zaskakujących zwrotów akcji! Jak potoczą się dalsze losy Phillipa i Elizabeth? Czy uda im się przywrócić ład i spokój swojej rodzinie? Jakie problemy spotkają na swojej drodze?
STACJA FOX NAKRĘCI DRUGI SEZON SERIALU DEEP STATE

temu

Tuż przed premierą serialu Deep State na kanale FOX w Europie i Afryce kierownictwo stacji ogłosiło, że pierwsza regionalna produkcja fabularna doczeka się kolejnego sezonuDecyzja o produkcji drugiego sezonu została podjęta po sprzedaży praw do emisji pierwszego sezonu d
Ciemne strony służb specjalnych! Premiera Deep State już 9 kwietnia tylko na FOX!

temu

James Bond, Ethan Hunt (Mission Immposible) czy Jason Bourne to znani z ekranów tajni szpiedzy. Teraz dołącza do nich Max Easton, który pojawi się już 9 kwietnia o godz. 21:00 na kanale FOX!

FOX NETWORKS GROUP W EUROPIE I AFRYCE NAKRĘCI PIERWSZY WŁASNY SERIAL W REGIONIE

Ośmioodcinkowy serial pod roboczym tytułem „The Nine”* zostanie wyprodukowany przez spółkę Endor Productions dla FOX Networks Group w Europie oraz Afryce. Produkcja zostanie wyemitowana w ponad 50 krajach na kanale FOX. Pomysłodawcami serialu są Matthew Parkhill i Simon Maxwell. Obowiązki producenta pełni laureatka nagrody Emmy - Hilary Bevan Jones. Zdjęcia do serialu rozpoczną się na początku przyszłego roku.