FOX NETWORKS GROUP W EUROPIE I AFRYCE NAKRĘCI PIERWSZY WŁASNY SERIAL W REGIONIE
FOX NETWORKS GROUP W EUROPIE I AFRYCE NAKRĘCI PIERWSZY WŁASNY SERIAL W REGIONIE

FOX NETWORKS GROUP W EUROPIE I AFRYCE NAKRĘCI PIERWSZY WŁASNY SERIAL W REGIONIE

Ośmioodcinkowy serial pod roboczym tytułem „The Nine”* zostanie wyprodukowany przez spółkę Endor Productions dla FOX Networks Group w Europie oraz Afryce. Produkcja zostanie wyemitowana w ponad 50 krajach na kanale FOX. Pomysłodawcami serialu są Matthew Parkhill i Simon Maxwell. Obowiązki producenta pełni laureatka nagrody Emmy - Hilary Bevan Jones. Zdjęcia do serialu rozpoczną się na początku przyszłego roku. 

FOX Networks Group (FNG) działający na terenie Europy i Afryki ogłosił, że rozpoczyna produkcję pierwszego regionalnego serialu fabularnego. Relizacja wpisuje się w strategię spółki zakładającą kupowanie praw, rozwój oraz realizację produkcji własnych na poziomie regionalnym.

„The Nine” to nowy ośmioodcinkowy serial, którego 60-minutowe odcinki zostaną wyemitowane na antenie stacji FOX w ponad 50 krajach Europy i Afryki. Jego pomysłodawcami są Matthew Parkhill („Twardzielka”) i Simon Maxwell („American Oddysey”). Decyzję o nakręceniu pierwszego serialu fabularnego własnej produkcji podjęli Jeff Ford, wiceprezes ds. rozwoju treści, oraz Sara Johnson, wiceprezes ds. produkcji fabularnych  FOX Networks Group w Europie i Afryce. Prace nad serialem rozpoczną się na początku przyszłego roku.

 - Olbrzymia popularność globalnej oferty programowej emitowanej na antenie stacji FOX zachęciła nas do nakręcenia serialu obyczajowego, adresowanego do reginalnej grupy widzów, który ma szansę odnieść międzynarodowy sukces - powiedział Jeff Ford, wiceprezes ds. rozwoju treści spółki FNG na terenie Europy i Afryki. - Nasze treści ciszą się ogromną popularnością na całym świecie. Bardzo cieszymy się, że realizując najnowszy projekt, będziemy współpracować z najbardziej znanymi europejskimi filmowcami, mającymi na swoim koncie międzynarodowe produkcje. Efektem wspólnej pracy będzie ambitny i wciągający serial, który ma szansę obejrzeć nawet 250 milionów widzów na terenie Europy i Afryki.

Obowiązki producentów ze strony spółki Endor Productions, która jest częścią Red Arrow Group, pełnić będą laureatka nagrody Emmy Hilary Bevan Jones („Pan Hoppy i żółwie”, „Stan gry”, „Kłopotliwa sprawa”) oraz Tom Nash („Restless”, „Pan Hoppy i żółwie”, „Śledztwo na cztery ręce”). „The Nine” to pełen zaskakujących zwrotów akcji thriller szpiegowski. Serial w mistrzowski sposób łączy konwencje powieści Johna Le Carré’a i trylogii o Jasonie Bournie. Autorami scenariusza są Matthew Parkhill, Simon Maxwell i Stephen Thompson („Jerycho”, „Sherlock”, „Doctor Who”).

Akcja serialu toczy się w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Iraku, Libanie i Francji. Głównym bohaterem jest były szpieg, Max Easton, który postanawia wrócić do gry aby pomścić śmierć syna. Zostaje jednak mimowolnie wciągnięty w zakulisową wojnę obcych wywiadów oraz spisek, którego autorzy chcą zarobić duże pieniądze na destabilizacji sytuacji na Bliskim Wschodzie.

Ta fascynująca historia z elementami dreszczowca i kina akcji ukazuje dwulicowość oraz bezwzględność świata wywiadu, w którym okazanie skrupułów jest równoznaczne z wydaniem wyroku śmierci na siebie samego oraz bliskich.  - Matthew i Simon stworzyli inteligentny, wciągający i uniwersalny w wymowie serial telewizyjny. „The Nine” to doskonały przykład europejskiej produkcji na najwyższym poziomie - powiedziała Sara Johnson, wiceprezes ds. produkcji fabularnych.

 - Bardzo cieszymy się, że możemy pracować z Matthew, Simonem, Hilary, Tomem oraz pozostałymi członkami zespołu spółki Endor Productions nad projektem, który zostanie wyemitowany w naszym regonie i poza jego granicami - dodała. - Rozmawiając o tym projekcie, doszliśmy do wniosku, że chcemy stworzyć historię, której akcja toczy się w niebezpiecznych i niepewnych czasach - mówią Simon Maxwell i Matthew Parkhill. - Wydarzenia przedstawione w kolejnych odcinkach „The Nine” ukazane są z perspektywy bohatera, który walczy, aby rozpocząć nowe życie i zerwać z przeszłością. Możlwiosci jakie daje gatunek szpiegowski pozwaliły nam pokazać burzliwe losy bohatera na tle niepokojów i dramatycznych wydarzeń na zmieniającej się scenie geopolitycznej świata – dodają twórcy.

- Globalny zasięg Spółki FOX Networks Group uczynił ją doskonałym partnerem do tego projektu. Zdjęcia zostaną nakręcone w Maroku we współpracy z doświadczoną producentką Khadiją Alami („Nocny recepcjonista”, „Tyran”) - powiedziała Hilary Bevan Jones, producent wykonawczy ze strony spółki Endor Productions.

Producentem oraz producentem wykonawczym serialu jest Matthew Parkhill, który jest także autorem scenariusza pierwszego odcinka oraz reżyserem czterech z ośmiu części „The Nine”. Współpomysłodawca serialu Simon Maxwell jest jednocześnie jego scenarzystą i producentem wykonawczym. Obowiązki producentów wykonawczych pełnić będą także Hilary Bevan Jones, Alan Greenspan ze spółki 6 Degree Media („Donnie Brasco”, „Przeboje i podboje”) oraz Helen Flint ze spółki Little Island Productions („Close to the Enemy”). Producentem z ramienia spółki Endor Productions jest Tom Nash. Producentami ze strony spółki FOX Networks Group w regionie Europy i Afryki są Jeff Ford i Sara Johnson. Dział ds. treści i dystrybucji koncernu FOX Networks Group będzie posiadał prawa do międzynarodowej dystrybucji serialu.

„The Nine” będzie pierwszą własną produkcją spółki FOX Networks Group zrealizowaną w regionie Europy i Afryki po dołączeniu do jej struktur Sary Johnson, we wrześniu bieżącego roku. Po objęciu nowego stanowiska Johnson jest odpowiedzialna za rozwój nowych projektów realizowanych z udziałem znanych europejskich filmowców, które wykorzystują także wieloletnie doświadczenie koncernu FOX w produkcji oferty programowej najwyższej jakości. Spółka FNG w regionie Europy i Afryki ma w swojej ofercie 151 kanałów emitowanych przez 28 oddziałów w 52 krajach. Wśród nich znajdują się takie znane marki, jak m.in. FOX, FOX Sports czy National Geographic. Programy nadawane przez FNG na obszarze Europy i Afryki są oglądane przez ponad 250 milionów widzów, czyli 40 procent ludności regionu, w 150 milionach gospodarstw domowych, co daje spółce FNG pozycję regionalnego lidera w obszarze rozrywki, programów popularnonaukowych i sportowych.**

 *„The Nine” to roboczy tytuł serialu.
** Na podstawie łącznej średniej oglądalności programów nadawanych w ubiegłym roku na terenie całej Europy (pomiary o wszystkich porach dnia, dla grupy „wszystkich widzów”).
Załączniki

Pobierz wszystkie

FNG Europe Africa wyprodukuje pierwszy lokalny serial.docx

docx | 69,7 KB

Pobierz
FNG_FINAL_HIGH RES ORANGE.JPEG

grafika | 797 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.