FOX NETWORKS GROUP W EUROPIE I AFRYCE NAKRĘCI PIERWSZY WŁASNY SERIAL W REGIONIE
FOX NETWORKS GROUP W EUROPIE I AFRYCE NAKRĘCI PIERWSZY WŁASNY SERIAL W REGIONIE

FOX NETWORKS GROUP W EUROPIE I AFRYCE NAKRĘCI PIERWSZY WŁASNY SERIAL W REGIONIE

Opublikowany

Ośmioodcinkowy serial pod roboczym tytułem „The Nine”* zostanie wyprodukowany przez spółkę Endor Productions dla FOX Networks Group w Europie oraz Afryce. Produkcja zostanie wyemitowana w ponad 50 krajach na kanale FOX. Pomysłodawcami serialu są Matthew Parkhill i Simon Maxwell. Obowiązki producenta pełni laureatka nagrody Emmy - Hilary Bevan Jones. Zdjęcia do serialu rozpoczną się na początku przyszłego roku. 

FOX Networks Group (FNG) działający na terenie Europy i Afryki ogłosił, że rozpoczyna produkcję pierwszego regionalnego serialu fabularnego. Relizacja wpisuje się w strategię spółki zakładającą kupowanie praw, rozwój oraz realizację produkcji własnych na poziomie regionalnym.

„The Nine” to nowy ośmioodcinkowy serial, którego 60-minutowe odcinki zostaną wyemitowane na antenie stacji FOX w ponad 50 krajach Europy i Afryki. Jego pomysłodawcami są Matthew Parkhill („Twardzielka”) i Simon Maxwell („American Oddysey”). Decyzję o nakręceniu pierwszego serialu fabularnego własnej produkcji podjęli Jeff Ford, wiceprezes ds. rozwoju treści, oraz Sara Johnson, wiceprezes ds. produkcji fabularnych  FOX Networks Group w Europie i Afryce. Prace nad serialem rozpoczną się na początku przyszłego roku.

 - Olbrzymia popularność globalnej oferty programowej emitowanej na antenie stacji FOX zachęciła nas do nakręcenia serialu obyczajowego, adresowanego do reginalnej grupy widzów, który ma szansę odnieść międzynarodowy sukces - powiedział Jeff Ford, wiceprezes ds. rozwoju treści spółki FNG na terenie Europy i Afryki. - Nasze treści ciszą się ogromną popularnością na całym świecie. Bardzo cieszymy się, że realizując najnowszy projekt, będziemy współpracować z najbardziej znanymi europejskimi filmowcami, mającymi na swoim koncie międzynarodowe produkcje. Efektem wspólnej pracy będzie ambitny i wciągający serial, który ma szansę obejrzeć nawet 250 milionów widzów na terenie Europy i Afryki.

Obowiązki producentów ze strony spółki Endor Productions, która jest częścią Red Arrow Group, pełnić będą laureatka nagrody Emmy Hilary Bevan Jones („Pan Hoppy i żółwie”, „Stan gry”, „Kłopotliwa sprawa”) oraz Tom Nash („Restless”, „Pan Hoppy i żółwie”, „Śledztwo na cztery ręce”). „The Nine” to pełen zaskakujących zwrotów akcji thriller szpiegowski. Serial w mistrzowski sposób łączy konwencje powieści Johna Le Carré’a i trylogii o Jasonie Bournie. Autorami scenariusza są Matthew Parkhill, Simon Maxwell i Stephen Thompson („Jerycho”, „Sherlock”, „Doctor Who”).

Akcja serialu toczy się w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Iraku, Libanie i Francji. Głównym bohaterem jest były szpieg, Max Easton, który postanawia wrócić do gry aby pomścić śmierć syna. Zostaje jednak mimowolnie wciągnięty w zakulisową wojnę obcych wywiadów oraz spisek, którego autorzy chcą zarobić duże pieniądze na destabilizacji sytuacji na Bliskim Wschodzie.

Ta fascynująca historia z elementami dreszczowca i kina akcji ukazuje dwulicowość oraz bezwzględność świata wywiadu, w którym okazanie skrupułów jest równoznaczne z wydaniem wyroku śmierci na siebie samego oraz bliskich.  - Matthew i Simon stworzyli inteligentny, wciągający i uniwersalny w wymowie serial telewizyjny. „The Nine” to doskonały przykład europejskiej produkcji na najwyższym poziomie - powiedziała Sara Johnson, wiceprezes ds. produkcji fabularnych.

 - Bardzo cieszymy się, że możemy pracować z Matthew, Simonem, Hilary, Tomem oraz pozostałymi członkami zespołu spółki Endor Productions nad projektem, który zostanie wyemitowany w naszym regonie i poza jego granicami - dodała. - Rozmawiając o tym projekcie, doszliśmy do wniosku, że chcemy stworzyć historię, której akcja toczy się w niebezpiecznych i niepewnych czasach - mówią Simon Maxwell i Matthew Parkhill. - Wydarzenia przedstawione w kolejnych odcinkach „The Nine” ukazane są z perspektywy bohatera, który walczy, aby rozpocząć nowe życie i zerwać z przeszłością. Możlwiosci jakie daje gatunek szpiegowski pozwaliły nam pokazać burzliwe losy bohatera na tle niepokojów i dramatycznych wydarzeń na zmieniającej się scenie geopolitycznej świata – dodają twórcy.

- Globalny zasięg Spółki FOX Networks Group uczynił ją doskonałym partnerem do tego projektu. Zdjęcia zostaną nakręcone w Maroku we współpracy z doświadczoną producentką Khadiją Alami („Nocny recepcjonista”, „Tyran”) - powiedziała Hilary Bevan Jones, producent wykonawczy ze strony spółki Endor Productions.

Producentem oraz producentem wykonawczym serialu jest Matthew Parkhill, który jest także autorem scenariusza pierwszego odcinka oraz reżyserem czterech z ośmiu części „The Nine”. Współpomysłodawca serialu Simon Maxwell jest jednocześnie jego scenarzystą i producentem wykonawczym. Obowiązki producentów wykonawczych pełnić będą także Hilary Bevan Jones, Alan Greenspan ze spółki 6 Degree Media („Donnie Brasco”, „Przeboje i podboje”) oraz Helen Flint ze spółki Little Island Productions („Close to the Enemy”). Producentem z ramienia spółki Endor Productions jest Tom Nash. Producentami ze strony spółki FOX Networks Group w regionie Europy i Afryki są Jeff Ford i Sara Johnson. Dział ds. treści i dystrybucji koncernu FOX Networks Group będzie posiadał prawa do międzynarodowej dystrybucji serialu.

„The Nine” będzie pierwszą własną produkcją spółki FOX Networks Group zrealizowaną w regionie Europy i Afryki po dołączeniu do jej struktur Sary Johnson, we wrześniu bieżącego roku. Po objęciu nowego stanowiska Johnson jest odpowiedzialna za rozwój nowych projektów realizowanych z udziałem znanych europejskich filmowców, które wykorzystują także wieloletnie doświadczenie koncernu FOX w produkcji oferty programowej najwyższej jakości. Spółka FNG w regionie Europy i Afryki ma w swojej ofercie 151 kanałów emitowanych przez 28 oddziałów w 52 krajach. Wśród nich znajdują się takie znane marki, jak m.in. FOX, FOX Sports czy National Geographic. Programy nadawane przez FNG na obszarze Europy i Afryki są oglądane przez ponad 250 milionów widzów, czyli 40 procent ludności regionu, w 150 milionach gospodarstw domowych, co daje spółce FNG pozycję regionalnego lidera w obszarze rozrywki, programów popularnonaukowych i sportowych.**

 *„The Nine” to roboczy tytuł serialu.
** Na podstawie łącznej średniej oglądalności programów nadawanych w ubiegłym roku na terenie całej Europy (pomiary o wszystkich porach dnia, dla grupy „wszystkich widzów”).

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

FNG_FINAL_HIGH RES ORANGE.JPEG

grafika | 797 KB

Pobierz
FNG Europe Africa wyprodukuje pierwszy lokalny serial.docx

docx | 69,7 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Tajemnice branży muzycznej! 4. sezon Imperium powraca 17 czerwca tylko na FOX!

temu

Kanał FOX dla fanów hip-hopu przygotował na wakacje nie lada gratkę. Już w niedzielę 17 czerwca od godziny 20:10 na kanale zadebiutuje czwarty sezon serialu Imperium! Jak potoczą się dalsze losy Luciousa? Czy poradzi sobie z napływającymi zewsząd problemami i powrotem do zdrowia?
Szpiedzy tacy jak my! Finałowy sezon serialu Zawód: Amerykanin już 4 czerwca tylko na FOX!

temu

Już niedługo FOX zaproponuje nam sporą dawkę emocji! Wszystko za sprawą premiery finałowego, szóstego sezonu Zawód: Amerykanin, który przyniesie widzom wiele zaskakujących zwrotów akcji! Jak potoczą się dalsze losy Phillipa i Elizabeth? Czy uda im się przywrócić ład i spokój swojej rodzinie? Jakie problemy spotkają na swojej drodze?
STACJA FOX NAKRĘCI DRUGI SEZON SERIALU DEEP STATE

temu

Tuż przed premierą serialu Deep State na kanale FOX w Europie i Afryce kierownictwo stacji ogłosiło, że pierwsza regionalna produkcja fabularna doczeka się kolejnego sezonuDecyzja o produkcji drugiego sezonu została podjęta po sprzedaży praw do emisji pierwszego sezonu d
Ciemne strony służb specjalnych! Premiera Deep State już 9 kwietnia tylko na FOX!

temu

James Bond, Ethan Hunt (Mission Immposible) czy Jason Bourne to znani z ekranów tajni szpiedzy. Teraz dołącza do nich Max Easton, który pojawi się już 9 kwietnia o godz. 21:00 na kanale FOX!

MIĘDZYNARODOWA PREMIERA DRUGIEJ CZĘŚCI 7. SEZONU „THE WALKING DEAD” ODBĘDZIE SIĘ W PONIEDZIAŁEK 13 LUTEGO 2017 ROKU

Najpopularniejszy serial świata powraca na antenę telewizji FOX. Premiera drugiej części 7. odsłony „The Walking Dead” odbędzie się kilkanaście godzin po jej emisji w Stanach Zjednoczonych. Już teraz można zobaczyć grafikę z najnowszej części serialu.