Seriale emitowane na FOX i FOX Comedy z nominacjami do Złotych Globów
Seriale emitowane na FOX i FOX Comedy  z nominacjami do Złotych Globów

Seriale emitowane na FOX i FOX Comedy z nominacjami do Złotych Globów

Znamy już pretendentów do najbardziej prestiżowej amerykańskiej nagrody branży telewizyjno-filmowej. Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej ogłosiło nominowanych do 74. edycji Złotych Globów.

Wśród tegorocznych faworytów znalazły się seriale „American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona” i „Zawód: Amerykanin” emitowane na antenie kanału FOX oraz „Atlanta” i „Czarno to widzę” znane z FOX Comedy.

Premierowa produkcja „Atlanta” została doceniona już za pierwszy sezon, zgarniając nominacje w kategorii najlepszy serial komediowy. Pomysłodawca, autor scenariusza i jednocześnie odtwórca głównej roli Donald Glover został nominowany do tytułu najlepszego aktora w serialu komediowym.

Pozostając w komediowym klimacie, nominację w kategorii najlepszy serial telewizyjny – komedia lub musical - otrzymała produkcja „Czarno to widzę”. Nominacje powędrowały również do odtwórców głównych ról. Anthony Anderson i Tracee Ellis Ross mają szansę na statuetkę w kategoriach najlepszy aktor i aktorka w serialu komediowym lub musicalu.

Najwięcej, bo aż 5 nominacji, trafiło do miniserialu „American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona”. Serial został doceniony w takich kategoriach jak najlepszy miniserial, najlepszy aktor i aktorka w miniserialu (Courtney B. Vance, Sarah Paulson) oraz najlepsza rola drugoplanowa w miniserialu – w tej kategorii nominacje powędrowały do Sterlinga Browna i Johna Travolty.

Wśród wyróżnionych znalazł się również serial „Zawód: Amerykanin”. Nominacje w kategorii najlepszy aktor i aktorka w serialu dramatycznym powędrowały do Keri Russell i Matthew Rhysa.

To jeszcze nie koniec, pełną listę nominowanych można zobaczyć pod poniższym linkiem: http://www.goldenglobes.com/winners-nominees
Załączniki

Pobierz wszystkie

Zlote Globy_alert.docx

docx | 25,3 KB

Pobierz
American Crime Story Sprawa O.J. Simpsona_3.jpg

grafika | 6,43 MB

Pobierz
Atlanta_2.JPG

grafika | 2 MB

Pobierz
American Crime Story Sprawa O.J. Simpsona_2.jpg

grafika | 1,01 MB

Pobierz
American Crime Story Sprawa O.J. Simpsona_1.jpg

grafika | 363 KB

Pobierz
Atlanta_1.JPG

grafika | 1,96 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.