Legion przedłużony na drugi sezon
Legion przedłużony na drugi sezon

Legion przedłużony na drugi sezon

Drugi sezon głośnego serialu, którego producentem wykonawczym i pomysłodawcą jest zdobywca Złotego Globu i nagrody Emmy Noah Hawley, wraca na antenę kanałów należących do FOX Networks Group w ponad 125 krajach już w 2018 roku.

Kanał FX zamówił drugi sezon głośnego serialu Legion, którego pomysłodawcą jest Noah Hawley - ogłosili Eric Schrier i Nick Grad, prezesi ds. własnych produkcji spółek FX Networks i FX Productions. Już po pierwszych odcinkach okazało się, że Legion jest najchętniej oglądanym nowym serialem emitowanym na kanale telewizji kablowej. Premiera drugiego sezonu na antenie kanałów należących do spółki FOX Networks Group w ponad 125 krajach została zaplanowana na 2018 rok.
“Pierwszy sezon serialu Legion jest dla nas wielkim osiągnięciem” - powiedział Schrier. „Nie jest on jedynie kolejną produkcją, ale nową i świeżą interpretacją gatunku historii o superbohaterach. Chcielibyśmy podziękować Noahowi Hawleyowi za to, że pracując nad serialem nie bał się podejmować kreatywnego ryzyka i dokonywać zaskakujących wyborów. To dla nas zaszczyt pracować razem z nim, producentami serialu, członkami obsady oraz przedstawicielami koncernu Marvel Television nad kolejnym sezonem serialu Legion.”
„Bardzo cieszymy się, że powstanie kolejny sezon serialu Legion. Noah przeniósł na mały ekran postać Davida Hallera i pozostałych bohaterów komiksu i tchnął w nich nowe życie. Zrobił to w fantastyczny sposób i uzależnił nas od serialu. Jesteśmy bardzo dumni z efektów pracy naszych partnerów z kanału FX oraz ogromnego sukcesu, jaki odniosła nasza pierwsza wspólna produkcja” - dodał Jeph Loeb, producent wykonawczy i szef Marvel Television.
Premiera odcinka 6. serialu Legion odbędzie się w czwartek 16 marca o godz. 22.00 na FOX – David wraca w miejsce, w którym wszystko się zaczęło. Scenariusz: Nathaniel Halpern. Reżyseria: Hiro Murai.
CH_103_0138.jpg
Legion to serial oparty na komiksach Marvela, których autorami są Chris Claremont i Bill Sienkiewicz. Ich głównym bohaterem jest David Haller (Dan Stevens) zagubiony, młody mężczyzna obdarzony ponadludzkimi zdolnościami. David był jeszcze dzieckiem kiedy zdiagnozowano u niego schizofrenię i przez lata leczył się na szpitalnych oddziałach psychiatrycznych. Teraz ma 30 lat i znów jest w szpitalu, gdzie przytłacza go ustalony rytm dnia wyznaczany przez śniadania, obiady, kolacje, zabiegi, obchody, podawanie leków i sen. David spędza większość czasu milcząc w towarzystwie gadatliwej Lenny (Aubrey Plaza) - pacjentki, która pomimo wieloletniego uzależnienia od narkotyków i alkoholu nie straciła pogody ducha i wiary, że jej los wkrótce się odmieni. David zostaje wyrwany z błogiego odrętwienia, kiedy na oddziale pojawia się nowa pacjentka - piękna, ale borykająca się z dużymi problemami Syd (Rachel Keller). David i Syd, między którymi zaczyna coraz bardziej iskrzyć, są uczestnikami pewnego dziwnego wydarzenia. Niedługo potem David uświadamia sobie, że słyszane przez niego głosy i wizje, których jest świadkiem mogą nie być wytworem jego chorego umysłu.
Prześladowany przez wewnętrzne demony David ucieka ze szpitala i szuka schronienia w domu swojej siostry, Amy (Katie Aselton). Amy martwi się o brata, ale chce także za wszelką cenę bronić swojego pozornie idealnego życia na przedmieściach, które budowała przez lata. Jakiś czas później Syd umawia Davida na wizytę u Melanii Bird (Jean Smart), skutecznej, ale bardzo wymagającej terapeutki obdarzonej przenikliwym umysłem, która stosuje w swoim gabinecie niekonwencjonalne metody. Melanie i jej zespół specjalistów Ptonomy (Jeremie Harris), Kerry (Amber Midthunder) oraz Cary (Bill Irwin) uświadamiają Davidowi, że stoją przed nim nieograniczone możliwości.
CH_103_0029.jpg
Obowiązki producentów wykonawczych serialu pełnią Noah Hawley,  Lauren Shuler Donner, Bryan Singer, Simon Kinberg, Jeph Loeb, Jim Chory i John Cameron. Serial Legion to najnowszy projekt Hawleya i Camerona, którzy pełnili wcześniej obowiązki producentów wykonawczych nagrodzonego Emmy i Złotym Globem serialu Fargo zrealizowanego dla stacji FX.  

Pierwsze odcinki serialu Legion otrzymały aż 93% pochlebnych recenzji i „certyfikat świeżości” od użytkowników serwisu Rotten Tomatoes oraz 82 na 100 punktów w ocenie recenzentów strony Metacritic.

Serial Legion został wyprodukowany przez spółki Marvel Television i FX Productions, która była odpowiedzialna za realizację materiału zdjęciowego.

O FX PRODUCTIONS
FX to główny kanał rozrywkowy spółki FX Networks, części wytwórni  21ST Century Fox., dostępny za pośrednictwem operatorów telewizji kablowej. FX Networks jest nadawcą kanałów FX, FXM i FXX. Kanał FX został uruchomiony w czerwcu 1994 roku i obecnie jest odbierany w 90 milionach gospodarstw domowych. W jego ofercie programowej znajduje się wiele głośnych i wyróżnionych nagrodami seriali obyczajowych, w tym takie produkcje, jak „Zawód: Amerykanin”, „Wirus”, „Tabu”, „Legion” i „Snowfall”, który niedługo zadebiutuje na jego antenie. Na kanale FX emitowane są także popularne seriale „American Horror Story”, Fargo”, „American Crime Story, „Feud” i najnowszy serial „Trust” oraz głośne i wielokrotnie nagradzane seriale komediowe, takie jak „Louie”, „Baskets”, „Better Things” i „Atlanta”. W 2016 roku stacja FX ustanowiła nowy rekord wśród kanałów telewizji kablowej, zdobywając aż  56 nominacji oraz 18 nagród Emmy, w tym dziewięć za serial „American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona”. Na antenie FX odbyły się premiery głośnych seriali obyczajowych „Świat gliniarzy”, „Bez skazy”, „Wołanie o pomoc”, „Układy”, „Synowie Anarchii” i „Justified: bez przebaczenia”. Dodatkowym atutem kanału FX jest jego bogata biblioteka wielkich przebojów kinowych, jakiej nie posiada żadna inna sieć telewizyjna.

O Marvel Entertainment i Marvel Television
Marvel Entertainment, LLC, spółka należąca w całości do koncernu The Walt Disney Company (NYSE:DIS), to jeden z największych na świecie producentów i wydawców komiksów, który jest prawnym właścicielem ponad 8 tys. postaci. Stworzeni przez Marvel bohaterowie pojawiają się w różnych mediach od ponad 75 lat. Postacie koncernu Marvel są znane jako bohaterowie filmów i komiksów oraz zabawki produkowane na licencji.  

Spółka Marvel Television pracuje nad rozwojem i produkuje jedne z najbardziej pomysłowych i najpopularniejszych na świecie filmów akcji oraz animowanych produkcji dystrybuowanych przez sieci telewizji kablowej oraz platformy cyfrowe. Kilka lat temu podpisała także historyczną umowę z platformą Netflix. W jej ofercie znajdują się takie głośne tytuły własnej produkcji, jak m.in. serial „Agenci T.A.R.C.Z.Y.” i „Marvel Inhumans”, który będzie zrealizowany dla stacji ABC, „Daredevil” i „Luke Cage”, wyróżniony nagrodami Emmy i Peabody’ego serial „Jessica Jones” zrealizowany dla platformy Netflix oraz „Avengers” i „Strażnicy Galaktyki” wyprodukowany dla kanału Disney XD. Marvel jest współproducentem serialu „Legion” (zrealizowanego dla stacji FX). Marvel Television ma w planach realizację takich projektów, jak “Marvel’s Iron Fist and the culminating Marvel’s The Defenders” dla Netflixa, “Marvel’s The Punisher” (Netflix), “Marvel’s Cloak & Dagger” (Freeform), oraz “Marvel’s Runaways” (dla Hulu). Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie marvel.com.  © 2017 MARVEL

O FOX Networks Group
FOX Networks Group (FNG) jest główną spółką operacyjną wytwórni 21st Century Fox (NASDAQ:FOXA). W skład FNG wchodzą Fox Television Group, która obejmuje Fox Broadcasting Company, 20thCentury Fox Television oraz Fox Cable Networks, w której strukturach znajdują się spółki FX Networks, Fox Sports Media Group i National Geographic Partners, a także FOX Networks Group Europe, Asia and Latin America.  Wszystkie te jednostki planują, tworzą i zajmują się globalną dystrybucją najpopularniejszej na świecie oferty programowej, która obejmuje rozrywkę, programy sportowe i popularnonaukowe.

Załączniki

Pobierz wszystkie

Legion przedluzony na drugi sezon_informacja prasowa.docx

docx | 64,2 KB

Pobierz
CH_103_0029.jpg

grafika | 1,59 MB

Pobierz
CH_103_0187.jpg

grafika | 2,14 MB

Pobierz
CH_103_0097.jpg

grafika | 1,68 MB

Pobierz
CH_103_0138.jpg

grafika | 1,4 MB

Pobierz
CH_FX_0833.jpg

grafika | 2,61 MB

Pobierz
Legion.jpg

grafika | 985 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.