OPĘTANIE ZBLIŻA SIĘ WIELKIMI KROKAMI

OPĘTANIE ZBLIŻA SIĘ WIELKIMI KROKAMI

Opublikowany

Już w najbliższy poniedziałek 10 kwietnia na FOX odbędzie się premiera drugiego sezonu serialu Outcast: Opętanie, którego autorem jest Robert Kirkman, twórca The Walking Dead. 

W nowym sezonie Kyle Barnes (Patrick Fugit, Zaginiona dziewczyna) nękany przez przypadki opętania, które rosną w liczbę i siłę - walczy o bezpieczeństwo swoich najbliższych. Pozaziemskie zagrożenia są większe, niż Kyle mógł kiedykolwiek przypuszczać. Kiedy tylko mężczyzna odkryje prześladujące go sekrety ze swojej przeszłości, jego zmagania przerodzą się w walkę o los całego miasteczka Rome.
W drugim sezonie pojawią się także: Philip Glenister (Życie na Marsie) grający wielebnego Andersona – lokalnego kaznodzieję, który wierzy, że jest żołnierzem w boskiej wojnie dobra ze złem. Jest również nałogowym hazardzistą, nadużywa alkoholu i twierdzi, że Bóg nie chciałby, aby ludzie przejmowali się małymi rzeczami. Wrenn Schmidt (Boardwalk Empire) w roli Megan, adoptowanej siostry Kyle’a; Reg E. Cathey (House of Cards, The Wire) w roli oficera miejscowej policji; Kate Lyn Sheil (House of Cards) jako Allison, była żona Kyle’a; Madeline McGraw (Snajper) w roli Amber Barnes, córki  Kyle’a i Allison; oraz Julia Crockett (Prawo i porządek: Zbrodniczy zamiar) w roli młodej matki Kyle’a.
Czy wiesz, że?

• 27 różnych receptur „czarnej flegmy” opracowano na zamówienie producentów serialu, którzy końcowo wybrali jedną z nich.

• Rekwizytorzy zużyli na planie zdjęciowym 230 litrów sztucznej krwi.

• Wygląd Kyle’a - postaci stworzonej przez rysownika komiksu Paulę Azetę - był wzorowany na jego starszym bracie.

• Fikcyjne miasteczko Rome w Wirginii Północnej ma 5 tys. 544 mieszkańców.

• Kyle często nazywa siebie samego Boo Radley’em, który jest jednym z bohaterów powieści „Zabić drozda”.

• Patrick Fugit ("Kyle") i jego serialowa córka Maddy McGraw ("Amber") bardzo zaprzyjaźnili się ze sobą. W przerwie pomiędzy dwoma sezonami, Patrick i Maddy wybrali się razem do Disneylandu.

• Patrick Fugit sam brał udział w wielu scenach kaskaderskich.

• Chris Black, główny producent serialu Outcast: Opętanie, poznał Lee Tergesena („Blake’a”) na planie pierwszego serialu, którego był scenarzystą – Dziewczyny z komputera.

• Wiele scen z serialu Outcast: Opętanie nakręcono na terenach wiejskich w Karolinie Południowej. Prawie zawsze podczas zdjęć plenerowych po planie biegali asystenci produkcji, uzbrojeni w preparaty owadobójcze, którzy walczyli z występującymi w tej części Stanów czerwonymi mrówkami.  Na planie stale dyżurował też specjalista od węży.

• Patrick Fugit, który doskonale naśladuje różne akcenty, tak wiernie udawał na planie głos pierwszego asystenta reżysera krzycząc „Patrick chce dzisiaj odpocząć”, że wcześniej zakończono zdjęcia.

• Brent Spiner (Sidney) nie chciał korzystać na planie z rekwizytów. Zamiast nich występuje przed kamerą z własną bronią.

• W scenariuszu drugiego sezonu przewidziano tylko jeden rekwizyt dla Patricka Fugita - nóż.
Outcast: Opętanie powstał na podstawie komiksu autorstwa Paula Azacety i Roberta Kirkmana, który nie tylko jest twórcą serialu, lecz również pełni funkcję producenta wykonawczego. Za produkcję odpowiadają również showrunner Chris Black oraz David Alpert, Sharon Tal Yguado i Sue Naegle. Pierwszy sezon serialu Outcast: Opętanie, który premierę miał w marcu 2016 roku, pobił rekord oglądalności, przyciągając 26 milionów widzów na całym świecie. Można ją było oglądać nie tylko na ekranach telewizorów, lecz również podczas pierwszej w historii premiery na portalach społecznościowych i serwisach internetowych.
Co stoi za nadprzyrodzonymi zjawiskami w miasteczku Rome? Dowiemy się już 10 kwietnia o godz. 22:00 tylko na FOX.
Dla wszystkich widzów, którzy nie znają produkcji lub chcieliby przypomnieć sobie początek całej historii, FOX zaplanował maraton pierwszego sezonu produkcji, który będzie można obejrzeć w weekend 8 i 9 kwietnia od godz. 23:00.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

OUT_202_08162016_KS_0064-Retouch.jpg

grafika | 5,21 MB

Pobierz
OUT_202_08082016_KS_0027-Retouch.jpg

grafika | 5,79 MB

Pobierz
OUT_203_08292016_KS_0685-Retouch-Opt2.jpg

grafika | 2,64 MB

Pobierz
OUT_203_082516_BJM_0198-Retouch.jpg

grafika | 2,37 MB

Pobierz
OUT_203_082516_BJM_0013-Retouch.jpg

grafika | 1,82 MB

Pobierz
OUT_203_08292016_KS_0589-Retouch-Opt2.jpg

grafika | 3,66 MB

Pobierz
Outcast_Opętanie_premiera_FOX_05042017.docx

docx | 60,1 KB

Pobierz
OUT_201_073016_BJM_0153-Retouch.jpg

grafika | 1,87 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Tajemnice branży muzycznej! 4. sezon Imperium powraca 17 czerwca tylko na FOX!

temu

Kanał FOX dla fanów hip-hopu przygotował na wakacje nie lada gratkę. Już w niedzielę 17 czerwca od godziny 20:10 na kanale zadebiutuje czwarty sezon serialu Imperium! Jak potoczą się dalsze losy Luciousa? Czy poradzi sobie z napływającymi zewsząd problemami i powrotem do zdrowia?
Szpiedzy tacy jak my! Finałowy sezon serialu Zawód: Amerykanin już 4 czerwca tylko na FOX!

temu

Już niedługo FOX zaproponuje nam sporą dawkę emocji! Wszystko za sprawą premiery finałowego, szóstego sezonu Zawód: Amerykanin, który przyniesie widzom wiele zaskakujących zwrotów akcji! Jak potoczą się dalsze losy Phillipa i Elizabeth? Czy uda im się przywrócić ład i spokój swojej rodzinie? Jakie problemy spotkają na swojej drodze?
STACJA FOX NAKRĘCI DRUGI SEZON SERIALU DEEP STATE

temu

Tuż przed premierą serialu Deep State na kanale FOX w Europie i Afryce kierownictwo stacji ogłosiło, że pierwsza regionalna produkcja fabularna doczeka się kolejnego sezonuDecyzja o produkcji drugiego sezonu została podjęta po sprzedaży praw do emisji pierwszego sezonu d
Ciemne strony służb specjalnych! Premiera Deep State już 9 kwietnia tylko na FOX!

temu

James Bond, Ethan Hunt (Mission Immposible) czy Jason Bourne to znani z ekranów tajni szpiedzy. Teraz dołącza do nich Max Easton, który pojawi się już 9 kwietnia o godz. 21:00 na kanale FOX!

Ruszyła kampania promująca 2. sezon serialu „Outcast: Opętanie”

FOX rozpoczął intensywną kampanię digitalową wspierającą premierę drugiego sezonu serialu „Outcast: Opętanie”. Polska premiera produkcji Roberta Kirkmana odbędzie się już dziś na ponad 125 rynkach poza USA, w tym o godz. 22:00 na kanale FOX Polska.