OPĘTANIE ZBLIŻA SIĘ WIELKIMI KROKAMI

OPĘTANIE ZBLIŻA SIĘ WIELKIMI KROKAMI

Opublikowany

Już w najbliższy poniedziałek 10 kwietnia na FOX odbędzie się premiera drugiego sezonu serialu Outcast: Opętanie, którego autorem jest Robert Kirkman, twórca The Walking Dead. 

W nowym sezonie Kyle Barnes (Patrick Fugit, Zaginiona dziewczyna) nękany przez przypadki opętania, które rosną w liczbę i siłę - walczy o bezpieczeństwo swoich najbliższych. Pozaziemskie zagrożenia są większe, niż Kyle mógł kiedykolwiek przypuszczać. Kiedy tylko mężczyzna odkryje prześladujące go sekrety ze swojej przeszłości, jego zmagania przerodzą się w walkę o los całego miasteczka Rome.
W drugim sezonie pojawią się także: Philip Glenister (Życie na Marsie) grający wielebnego Andersona – lokalnego kaznodzieję, który wierzy, że jest żołnierzem w boskiej wojnie dobra ze złem. Jest również nałogowym hazardzistą, nadużywa alkoholu i twierdzi, że Bóg nie chciałby, aby ludzie przejmowali się małymi rzeczami. Wrenn Schmidt (Boardwalk Empire) w roli Megan, adoptowanej siostry Kyle’a; Reg E. Cathey (House of Cards, The Wire) w roli oficera miejscowej policji; Kate Lyn Sheil (House of Cards) jako Allison, była żona Kyle’a; Madeline McGraw (Snajper) w roli Amber Barnes, córki  Kyle’a i Allison; oraz Julia Crockett (Prawo i porządek: Zbrodniczy zamiar) w roli młodej matki Kyle’a.
Czy wiesz, że?

• 27 różnych receptur „czarnej flegmy” opracowano na zamówienie producentów serialu, którzy końcowo wybrali jedną z nich.

• Rekwizytorzy zużyli na planie zdjęciowym 230 litrów sztucznej krwi.

• Wygląd Kyle’a - postaci stworzonej przez rysownika komiksu Paulę Azetę - był wzorowany na jego starszym bracie.

• Fikcyjne miasteczko Rome w Wirginii Północnej ma 5 tys. 544 mieszkańców.

• Kyle często nazywa siebie samego Boo Radley’em, który jest jednym z bohaterów powieści „Zabić drozda”.

• Patrick Fugit ("Kyle") i jego serialowa córka Maddy McGraw ("Amber") bardzo zaprzyjaźnili się ze sobą. W przerwie pomiędzy dwoma sezonami, Patrick i Maddy wybrali się razem do Disneylandu.

• Patrick Fugit sam brał udział w wielu scenach kaskaderskich.

• Chris Black, główny producent serialu Outcast: Opętanie, poznał Lee Tergesena („Blake’a”) na planie pierwszego serialu, którego był scenarzystą – Dziewczyny z komputera.

• Wiele scen z serialu Outcast: Opętanie nakręcono na terenach wiejskich w Karolinie Południowej. Prawie zawsze podczas zdjęć plenerowych po planie biegali asystenci produkcji, uzbrojeni w preparaty owadobójcze, którzy walczyli z występującymi w tej części Stanów czerwonymi mrówkami.  Na planie stale dyżurował też specjalista od węży.

• Patrick Fugit, który doskonale naśladuje różne akcenty, tak wiernie udawał na planie głos pierwszego asystenta reżysera krzycząc „Patrick chce dzisiaj odpocząć”, że wcześniej zakończono zdjęcia.

• Brent Spiner (Sidney) nie chciał korzystać na planie z rekwizytów. Zamiast nich występuje przed kamerą z własną bronią.

• W scenariuszu drugiego sezonu przewidziano tylko jeden rekwizyt dla Patricka Fugita - nóż.
Outcast: Opętanie powstał na podstawie komiksu autorstwa Paula Azacety i Roberta Kirkmana, który nie tylko jest twórcą serialu, lecz również pełni funkcję producenta wykonawczego. Za produkcję odpowiadają również showrunner Chris Black oraz David Alpert, Sharon Tal Yguado i Sue Naegle. Pierwszy sezon serialu Outcast: Opętanie, który premierę miał w marcu 2016 roku, pobił rekord oglądalności, przyciągając 26 milionów widzów na całym świecie. Można ją było oglądać nie tylko na ekranach telewizorów, lecz również podczas pierwszej w historii premiery na portalach społecznościowych i serwisach internetowych.
Co stoi za nadprzyrodzonymi zjawiskami w miasteczku Rome? Dowiemy się już 10 kwietnia o godz. 22:00 tylko na FOX.
Dla wszystkich widzów, którzy nie znają produkcji lub chcieliby przypomnieć sobie początek całej historii, FOX zaplanował maraton pierwszego sezonu produkcji, który będzie można obejrzeć w weekend 8 i 9 kwietnia od godz. 23:00.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

OUT_202_08162016_KS_0064-Retouch.jpg

grafika | 5,21 MB

Pobierz
OUT_202_08082016_KS_0027-Retouch.jpg

grafika | 5,79 MB

Pobierz
OUT_203_08292016_KS_0685-Retouch-Opt2.jpg

grafika | 2,64 MB

Pobierz
OUT_203_082516_BJM_0198-Retouch.jpg

grafika | 2,37 MB

Pobierz
OUT_203_082516_BJM_0013-Retouch.jpg

grafika | 1,82 MB

Pobierz
OUT_203_08292016_KS_0589-Retouch-Opt2.jpg

grafika | 3,66 MB

Pobierz
Outcast_Opętanie_premiera_FOX_05042017.docx

docx | 60,1 KB

Pobierz
OUT_201_073016_BJM_0153-Retouch.jpg

grafika | 1,87 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
REKORDOWE WYNIKI KANAŁU FOX

temu

W lipcu kanał FOX odnotował rekordowe wyniki oglądalności, zajmując 1. miejsce wśród zagranicznych kanałów serialowych.
Tajemnica, intryga i konflikt – najnowszy, 7. sezon Homeland na kanale FOX!

temu

Już niedługo na kanał FOX powróci serialowy thriller polityczny -  Homeland! Już od pierwszego odcinka szykuje dla widzów dużo zwrotów akcji, intryg i tajemnic politycznych. Główni bohaterowie staną przed trudnymi wyborami, które będą mogły całkowicie zmienić bieg wydarzeń. Jak potoczą się ich losy w najnowszym, 7. sezonie?
SPÓŁKA URBAN MYTHS FILMS WYPRODUKUJE ADAPTACJĘ WOJNY ŚWIATÓW NA ZLECENIE CANAL+ I FOX NETWORKS GROUP EUROPE & AFRICA

temu

CANAL+ i Fox Networks Group (FNG) Europe & Africa ogłosiły, że łączą siły, aby zrealizować wspólnie nową adaptację WOJNY ŚWIATÓW na podstawie głośnej powieści H.G. Wellsa. Serial wyprodukuje spółka Urban Myths Films we współpracy z wytwórnią STUDIOCANAL. Obecne trwają przygotowania do rozpoczęcia produkcji. Pierwszy klaps padnie na planie jesienią br.
FOX ujawnia datę premiery oraz pierwszy zwiastun 9. sezonu The Walking Dead! Serial powróci na FOX już 8 października o godz. 22:00.

temu

San Diego Comic Con trwa w najlepsze, skąd FOX przynosi same dobre wieści dla wszystkich fanów serialu The Walking Dead! Właśnie ogłoszono, że premiera 9. sezonu odbędzie się 8 października o godz. 22:00, czyli kilkanaście godzin po premierze w Stanach Zjednoczonych. To