FOX ogłasza datę premiery drugiego sezonu serialu Legion!

FOX ogłasza datę premiery drugiego sezonu serialu Legion!

Drugi sezon głośnego serialu, którego pomysłodawcą  i producentem wykonawczym jest Noah Hawley, powróci na antenę kanału FOX w czwartek 5 kwietnia!

Legion to serial oparty na serii komiksów Marvela, której autorami są Chris Claremont i Bill Sienkiewicz. Jego głównym bohaterem jest David Haller (Dan Stevens), młody człowiek przekonany, że cierpi na schizofrenię, który nagle odkrywa, że jest mutantem obdarzonym ponadludzkimi zdolnościami.
David od dzieciństwa tułał się po szpitalach psychiatrycznych, a mając trzydzieści kilka lat poznał i zakochał się w pięknej pacjentce o imieniu „Syd” (Rachel Keller). David i Syd spotykają się w niecodziennych okolicznościach. Niedługo potem David uświadamia sobie, że słyszane przez niego głosy i wizje, które mu się ukazują, mogą nie być wytworem jego wyobraźni. Syd przedstawia Davidowi Melanie Bird (Jean Smart). Ta nietypowa, ale bardzo skuteczna terapeutka kieruje zespołem specjalistów, w którego skład wchodzą obdarzeni różnymi, niezwykłymi zdolnościami Ptonomy (Jeremie Harris), Kerry (Amber Midthunder) oraz Cary (Bill Irwin), i  wspólnie z nimi pomaga Davidowi wykorzystać posiadany przez niego dar. Z pomocą specjalistów David godzi się z myślą, którą długo odrzucał i uświadamia sobie, że przez całe swoje życie prześladuje go coś lub ktoś, posiadający niewyobrażalną moc. Tajemnicza i złowieszcza postać, znana jako Król cieni, przybiera postać Lenny (Aubrey Plaza), przyjaciółki Davida. Niedługo potem okazuje się, że jest to starożytny demon, którego imię brzmi Amahl Farouk.
Podczas ostatecznego starcia główny bohater i jego przyjaciele walczą ze złym duchem i zmuszają go do opuszczenia ciała Davida. Niestety, Farouk znajduje nową ofiarę - męża Melanie, Olivera Birda (Jemaine Clement) i uda się mu uciec. Kiedy sytuacja wydaje się być opanowana, nagle pojawia się tajemnicza kula, która zabiera Davida w nieznane. Po zniknięciu Davida i Olivera oraz ucieczce Farouka serialowa ekipa sprzymierza się z dawnym wrogiem, Clarkiem (Hamish Linklater) i finansowaną przez rząd agencją Division III. W tym samym czasie, Amahl Farouk (Navid Negahban) konsekwentnie realizuje swój plan, którego celem jest zdobycie nieograniczonej władzy i zniszczenie świata.
Obowiązki producentów wykonawczych pełnią Noah Hawley, John Cameron, Lauren Shuler Donner, Simon Kinberg, Jeph Loeb i Jim Chory. Serial Legion to projekt Hawley’a i Camerona, którzy byli też producentami wykonawczymi nagrodzonej Emmy i Złotym Globem antologii Fargo zrealizowanej dla stacji FX. Legion został wyprodukowany przez spółki Marvel Television i FX Productions, która była odpowiedzialna za realizację materiału zdjęciowego.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

FOX ogłasza datę premiery 2 sezonu serialu Legion_06022018.docx

docx | 28,4 KB

Pobierz
Legion Season 2 - FOX. Photo Credit Matthias Clamer-FX.JPG

grafika | 706 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
REKORDOWE WYNIKI KANAŁU FOX

temu

W lipcu kanał FOX odnotował rekordowe wyniki oglądalności, zajmując 1. miejsce wśród zagranicznych kanałów serialowych.
Tajemnica, intryga i konflikt – najnowszy, 7. sezon Homeland na kanale FOX!

temu

Już niedługo na kanał FOX powróci serialowy thriller polityczny -  Homeland! Już od pierwszego odcinka szykuje dla widzów dużo zwrotów akcji, intryg i tajemnic politycznych. Główni bohaterowie staną przed trudnymi wyborami, które będą mogły całkowicie zmienić bieg wydarzeń. Jak potoczą się ich losy w najnowszym, 7. sezonie?
SPÓŁKA URBAN MYTHS FILMS WYPRODUKUJE ADAPTACJĘ WOJNY ŚWIATÓW NA ZLECENIE CANAL+ I FOX NETWORKS GROUP EUROPE & AFRICA

temu

CANAL+ i Fox Networks Group (FNG) Europe & Africa ogłosiły, że łączą siły, aby zrealizować wspólnie nową adaptację WOJNY ŚWIATÓW na podstawie głośnej powieści H.G. Wellsa. Serial wyprodukuje spółka Urban Myths Films we współpracy z wytwórnią STUDIOCANAL. Obecne trwają przygotowania do rozpoczęcia produkcji. Pierwszy klaps padnie na planie jesienią br.
FOX ujawnia datę premiery oraz pierwszy zwiastun 9. sezonu The Walking Dead! Serial powróci na FOX już 8 października o godz. 22:00.

temu

San Diego Comic Con trwa w najlepsze, skąd FOX przynosi same dobre wieści dla wszystkich fanów serialu The Walking Dead! Właśnie ogłoszono, że premiera 9. sezonu odbędzie się 8 października o godz. 22:00, czyli kilkanaście godzin po premierze w Stanach Zjednoczonych. To