SPÓŁKA URBAN MYTHS FILMS WYPRODUKUJE ADAPTACJĘ WOJNY ŚWIATÓW NA ZLECENIE CANAL+ I FOX NETWORKS GROUP EUROPE & AFRICA

SPÓŁKA URBAN MYTHS FILMS WYPRODUKUJE ADAPTACJĘ WOJNY ŚWIATÓW NA ZLECENIE CANAL+ I FOX NETWORKS GROUP EUROPE & AFRICA

Opublikowany

CANAL+ i Fox Networks Group (FNG) Europe & Africa ogłosiły, że łączą siły, aby zrealizować wspólnie nową adaptację WOJNY ŚWIATÓW na podstawie głośnej powieści H.G. Wellsa. Serial wyprodukuje spółka Urban Myths Films we współpracy z wytwórnią STUDIOCANAL. Obecne trwają przygotowania do rozpoczęcia produkcji. Pierwszy klaps padnie na planie jesienią br.

Pomysłodawcą i autorem najnowszej adaptacji WOJNY ŚWIATÓW, której akcja zostanie osadzona w realiach współczesnej Europy, jest zdobywca nagrody BAFTA, scenarzysta Howard Overman (WYKLĘCI, CRAZYHEAD, MERLIN).  Liczący osiem godzinnych odcinków serial jest własną produkcją stacji CANAL+ i drugim serialem fabularnym własnej produkcji spółki FNG Europe & Africa.
Produkcja rozpocznie się jesienią br. Jej premierę na antenie Canal+ we Francji oraz kanału FOX w ponad 50 krajach Europy i Afryki zaplanowano na 2019 rok. Za międzynarodową dystrybucję jest odpowiedzialna spółka STUDIOCANAL, a sprzedażą praw do emisji serialu na terenie Europy i Afryki (włącznie z krajami frankofońskimi) zajmuje się Fox Networks Group.
Howard Overman, główny scenarzysta serialu i jego producent wykonawczy ze strony Urban Myths Films, powiedział: „Dzieło H.G. Wellsa można także interpretować jako napisaną ku przestrodze powieść o doktrynie wyższości rasowej i konfliktach etnicznych. Są to tematy, na których chciałem skupić się w uwspółcześnionej adaptacji WOJNY ŚWIATÓW. Cieszę się, że już niedługo będziemy mogli pokazać nowym widzom  odważną i bardzo aktualną wersję tego ponadczasowego dzieła”.
Akcja serialu rozpoczyna się, kiedy astronomowie odbierają sygnał z innej galaktyki, który jest długo wyczekiwanym przez wszystkich dowodem na istnienie życia pozaziemskiego. Wszyscy ludzie na Ziemi z zapartym tchem czekają na nawiązanie kolejnego kontaktu z obcą cywilizacją. Później wydarzenia toczą się w błyskawicznym tempie.  W ciągu kilku kolejnych dni ludzkość zostaje niemal całkowicie unicestwiona, a na opustoszałym świecie zostaje przy życiu jedynie garstka ludzi.
Patrząc się na nadlatujące statki kosmiczne, ci, którzy przetrwali, zadają sobie pytanie - kim są wrogo nastawieni do nich obcy i dlaczego chcą za wszelką cenę zniszczyć Ziemię? Emocjonująca opowieść z wyrazistymi bohaterami, łączy w sobie elementy dramatu i gatunku science-fiction.
Jest to opowieść o zwykłych ludziach w niezwykłych okolicznościach, którzy nie są jedynie ofiarami brutalnej wojny. Szybko zdajemy sobie sprawę z tego, że brutalny atak kosmitów na Ziemię nie był dziełem przypadku, bo ziarno nienawiści zostało zasiane dużo wcześniej.
Producentami wykonawczymi ze strony Urban Myths Films są Howard Overman, Julian Murphy i Johnny Capps.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

2016_FOX_ORANGE_Logo.png

grafika | 44,1 KB

Pobierz
FNG - logotyp.jpg

grafika | 31,4 KB

Pobierz
Wojna swiatow - produkcja FNG i Canal+_informacja prasowa.docx

docx | 94,5 KB

Pobierz