FOX wspiera kampanią premierę 9. sezonu „The Walking Dead”

FOX wspiera kampanią premierę 9. sezonu „The Walking Dead”

Kanał FOX prowadzi intensywną kampanię wspierającą premierę najnowszego sezonu kultowego serialu „The Walking Dead”. Polska premiera telewizyjna najnowszej serii odbędzie się zaledwie 18 godzin po premierze w USA – w poniedziałek 8 października o godzinie 22:00 na kanale FOX.

Jeden z najpopularniejszych seriali emitowanych na FOX „The Walking Dead” powraca na antenę z 9. odsłoną. Najnowszy sezon funduje widzom przeskok w czasie – jego akcja dzieje się 18 miesięcy po wydarzeniach z ostatniego odcinka. Jest to również pożegnalny sezon dla odtwórcy głównej roli Andrew Lincolna, który od pierwszego odcinka wcielał się w postać Ricka Grimesa. To właśnie na tych dwóch aspektach została oparta kampania promująca nowy sezon „The Walking Dead”.
Premierę wspierają intensywne działania marketingowe, obejmujące m.in. spoty emitowane na antenach kanałów z portfolio FOX Networks Group (FOX, FOX Comedy, National Geographic, Nat Geo Wild i Nat Geo People). Promocja obejmuje także reklamy w serwisach społecznościowych, współpracę z największymi portalami o tematyce filmowo-serialowej oraz działania promocyjne w najpopularniejszych rozgłośniach radiowych.
Za kreację odpowiedzialny jest dział marketingu FOX Networks Group Poland. Za zakup i planowanie mediów odpowiada dom mediowy Mindshare. Działania PR wspiera agencja Walk PR.
W ramach kampanii promocyjnej przeprowadzono również akcję specjalną we współpracy z kanałem AbstrachujeTV, którego prowadzący stworzyli wideo inspirowane serialem „The Walking Dead”. Już po kilku dniach od opublikowania wideo zostało obejrzane przez ponad milion osób, a przez pierwsze dni emisji znajdowało się w najlepszej trójce najchętniej oglądanych materiałów na serwisie Youtube.
FOX nawiązał również współpracę z innym popularnym na Youtube kanałem. Twórcy Jakbyniepaczeć v 2.0 w ramach swojego wakacyjnego projektu „Śladami seriali po USA” odwiedzili m.in. Atlantę i Waszyngton, gdzie nakręcili vloga ukazującego miejsca, w których powstawał serial „The Walking Dead”.
Podobnie jak przy poprzednim sezonie, dla najbardziej zagorzałych fanów serialu FOX będzie emitował kolejne odcinki „The Walking Dead” o 3:30 rano – zaledwie pół godziny po ich amerykańskiej premierze, w ramach pokazów specjalnych. Oficjalna premiera 9. serii odbędzie się w poniedziałek 8 października o 22:00.
Załączniki

Pobierz wszystkie

FOX_The Walking Dead 9_kampania_08102018.docx

docx | 58,6 KB

Pobierz
TWD_901_JLD_0509_5239_RT_FOX_logo.jpg

grafika | 2,09 MB

Pobierz
TWDS9A_FOX_PRINT_VERT_titles_pl(2).jpg

grafika | 2,7 MB

Pobierz
FOX_new_orange.png

grafika | 28,4 KB

Pobierz
TWD9_NATURE_Andrew_0048_RT.jpg

grafika | 12,8 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.