Nowy sezon „Z Archiwum X”. Tylko na FOX!

Nowy sezon „Z Archiwum X”. Tylko na FOX!

Opublikowany

Specjalna dwudniowa premiera najnowszego sezonu zaledwie 17 godzin po amerykańskiej emisji.

Kanał FOX przygotował dla widzów wielkie dwudniowe wydarzenie telewizyjne - pierwszy odcinek serialu polscy widzowie zobaczą w poniedziałek 25 stycznia, zaś drugi już następnego dnia we wtorek 26 stycznia.

„Z Archiwum X” to najsłynniejszy serial lat dziewięćdziesiątych i jedna z najbardziej kultowych serii wszech czasów. Tak oddanych fanów i liczby prestiżowych nagród zazdroszczą jej twórcy wielu współczesnych hitów. To produkcja, na którą z zapartym tchem czekają zarówno widzowie, jak i krytycy. Już w styczniu na kanale FOX, 13 lat po premierze ostatniego sezonu słynnego serialu, Gillian Anderson i David Duchovny ponownie wcielą się w rolę legendarnych agentów FBI – Dany Scully oraz Foxa Muldera, stawiając czoła niewyjaśnionym zagadkom o podłożu paranormalnym.  

Podczas 2-dniowego wydarzenia telewizyjnego na kanale FOX, widzowie zobaczą dwa pierwsze odcinki najnowszego sezonu „Z Archiwum X” zaledwie kilkanaście godzin po ich premierze w USA: odcinek 1. w poniedziałek 25 stycznia o godz. 21:00 oraz odcinek 2. we wtorek 26 stycznia o godz. 22:00. Natomiast już dziś można zobaczyć oficjalny zwiastun nowego sezonu na platformie YouTube kanału FOX.Serial „Z Archiwum X” zdobył wiele cennych laurów, m.in. 5 statuetek Złotych Globów, 16 Emmy, 5 Saturnów oraz aż 111 nominacji w prestiżowych konkursach. W 2012 roku magazyn Entertainment Weekly umieścił go na 4. miejscu w rankingu 25 najbardziej kultowych seriali ostatniego ćwierćwiecza. Dzisiaj, po kilkunastu latach od emisji ostatniego odcinka, niemal każdy dorosły widz wciąż rozpoznaje charakterystyczną muzykę z czołówki (skomponowaną przez Marka Snowa) oraz kojarzy hasło „The Truth is Out There".

W styczniu 2016 roku kanał FOX jako pierwszy wyemituje nowy sezon serialu „Z Archiwum X”. Media długo spekulowały czy do serialu powrócą gwiazdy: Gillian Anderson oraz – nieobecny w 8. i 9. sezonie – David Duchovny. W najnowszej serii znowu zobaczymy ich razem. Odtwórczyni głównej roli kobiecej Gillian Anderson, pomimo upływu lat, jest tak samo hipnotyzująca i przekonująca jako Dana Scully jak kilkanaście lat temu. Tymczasem, będący w znakomitej formie Duchovny jest nadal równie energicznym i zdeterminowanym wyznawcą teorii o istnieniu pozaziemskich cywilizacji. I choć od czasu roli w „Z Archiwum X” aktor miał okazję wcielać się w wiele znakomitych postaci (m. in. Hank Moody w serialu „Californication”) to jednak Fox Mulder jest jego najbardziej charakterystyczną i zapadającą w pamięć kreacją.

Fox Mulder i Dana Scully na stałe wpisali się w popkulturę i są przykładem tego, że intuicja i wyobraźnia mogą iść w parze z rozumem i logiką, doskonale się uzupełniając. Agenci zajmują się nierozwiązanymi sprawami o podłożu paranormalnym. Mulder jest zdecydowanie przekonany o istnieniu pozaziemskiej cywilizacji. Scully natomiast, mimo że jest naukowcem wnikliwie analizującym wszelkie ślady i poszlaki, czasem ma trudności z wyjaśnieniem pewnych zjawisk i zdarzeń. W otwierającym nową serię odcinku zajmują się sprawą dziewczyny, która twierdzi, że była kilkukrotnie uprowadzona przez obcych.

W najnowszej serii „Z Archiwum X” zobaczymy sześć odcinków. Trzy z nich napisał i wyreżyserował Chris Carter. Pozostałymi zajęli się weterani: Glen i Darin Morgan oraz James Wong. Obok Anderson i Duchovnego w produkcji pojawi się także Mitch Pileggi, który zagra Waltera Skinnera, szefa Muldera i Scully, balansującego pomiędzy lojalnością wobec swoich agentów a oczekiwaniami przełożonych oraz William B. Davis, pamiętny „Palacz”, znany z wcześniejszych odcinków. W serialu gościnie wystąpią także m.in. Lauren Ambrose - pamiętna Claire Fisher z „Sześciu stóp pod ziemią”, Joel McHale - znany m.in. z filmów „Ted” i „Zbaw nas ode złego”, a także Annabeth Gish („The Bridge: Na granicy”) i Rhys Darby („Zakochane ptaszki”).  

Światowy sukces, jaki odniósł serial „Z Archiwum X”, to zasługa zarówno zdolnego twórcy i producenta wykonawczego Chrisa Cartera jaki i charyzmatycznych aktorów, ale też całego sztabu pomysłowych reżyserów i scenarzystów, charakteryzatorów tworzących niesamowite postaci oraz twórców efektów specjalnych. Jest jednak jeszcze jedna kwestia o której warto wspomnieć – wyczucie czasu i nastrojów społecznych. Dzięki nim „Z Archiwum X” stało się zjawiskiem popkulturowym. Ogromna liczba ludzi wierzyła i wciąż wierzy w istoty pozaziemskie, w ich regularne ziemskie wizyty, uprowadzanie ludzi i poddawanie ich badaniom. Tylko w Stanach Zjednoczonych kilkadziesiąt milionów osób uważa, że miało do czynienia z UFO. Swego czasu modne stało się nawet budowanie domów ze schronami na wypadek ataku z kosmosu, a informacje o rzekomej inwazji potrafią skutkować masowym wykupywaniem wody i żywności o długim terminie do spożycia.

Fani na całym świecie zastanawiają się dziś jak w dawnych rolach wypadają Anderson i Duchovny, czy pomiędzy agentami nadal trwa nieuchwytne napięcie i chemia, która uczyniła ich jedną z najciekawszych par małego ekranu? A przede wszystkim, czy nowy sezon przyniesie odpowiedź na nurtujące pytanie o istnieniu pozaziemskiej cywilizacji? Dowiemy się już w wkrótce.

Dwudniowa premiera nowego sezonu „Z Archiwum X” na FOX w poniedziałek 25 stycznia 2016 o 21:00 oraz we wtorek 26 stycznia o godz. 22:00.

FOX to kanał rozrywkowy poświęcony serialom pochodzącym z największych amerykańskich wytwórni. Produkcje emitowane na FOX można zobaczyć p raz pierwszy w Polsce, często nawet kilkanaście godzin po premierze w USA. FOX jest kanałem dynamicznym, odważnym i oryginalnym. To stacja pokazująca widzom wyjątkowe i przełomowe produkcje telewizyjne.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Nowy_sezon_Z_Archiwum_X__Tylko_na_FOX_.docx

docx | 205 KB

Pobierz
Xfiles_KeyArt_A17_FNL_F1_hires2.jpg

grafika | 1,68 MB

Pobierz
XFiles_MitchBGallery_2006_LY3_hires2.jpg

grafika | 10 MB

Pobierz
FIN05_XFiles_PRShot-final_hires2.jpg

grafika | 6,65 MB

Pobierz
XFiles_GillianDCloseup_1735_LY3_hires2.jpg

grafika | 6,65 MB

Pobierz
XFiles_DavidDCloseup_0399_LY4_hires2.jpg

grafika | 7,49 MB

Pobierz