FOX podpisał umowę na wyłączność na emisję serialu „22.11.63"

FOX podpisał umowę na wyłączność na emisję serialu „22.11.63"

Opublikowany

Londyn, 25 stycznia 2016 r. - FOX PODPISAŁ UMOWĘ NA WYŁĄCZNOŚĆ NA EMISJĘ NOWEGO SERIALU SENSACYJNEGO 22.11.63, WYPRODUKOWANEGO PRZEZ NALEŻĄCĄ DO J.J. ABRAMSA SPÓŁKĘ BAD ROBOT PRODUCTIONS, AUTORA BESTSELLERÓW STEPHENA KINGA I PRODUCENT WYKONAWCZĄ BRIDGET CARPENTER 

Dzięki umowie z wytwórnią Warner Bros. International Television Distribution kanał FOX jako pierwszy pokaże widzom nową produkcję na 18. europejskich rynkach.

Premierowa emisja długo oczekiwanego serialu sensacyjnego 22.11.63, którego producentami wykonawczymi są J.J. Abrams, Stephen King i Bridget Carpenter odbędzie się wiosną tylko na antenie kanału FOX - ogłosiła dzisiaj spółka FOX Networks Group Europe. Umowa z wytwórnią Warner Bros. International Television Distribution zapewnia telewizji FOX wyłączne prawa do premierowej linearnej emisji oraz prawa nielinearne na 18. europejskich rynkach, m.in. w Polsce, Bułgarii, we flamandzkiej części Belgii, w Chorwacji, Finlandii, Grecji, w Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Norwegii, w Portugalii, Rosji, Serbii, Słowenii, Szwecji, na Węgrzech, we Włoszech i w Wielkiej Brytanii.

Nad nowym, dziewięciogodzinnym serialem 22.11.63, który jest adaptacją bestsellerowej powieści Stephena Kinga współpracowały należąca do J.J. Abramsa spółka Bad Robot Productions (Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy, Fringe: Na granicy światów, Zagubieni), autor bestsellerowych thrillerów Stephen King (Lśnienie, Misery, Stań przy mnie), producent wykonawcza i scenarzystka Bridget Carpenter (seriale The Red Road, Parenthood, Friday Night Lights) oraz spółka Warner Bros. Television. Reżyserem serialu jest zdobywca Oscara, Kevin Macdonald (Ostatni król Szkocji, Stan gry), który pełni także obowiązki producenta wykonawczego pierwszego, dwugodzinnego odcinka. Międzynarodowym dystrybutorem produkcji jest spółka Warner Bros. International Television Distribution, a jego producentami wykonawczymi są J.J. Abrams, Stephen King, Bridget Carpenter i Bryan Burk (Impersonalni, Gwiezdne wojny - Przebudzenie Mocy).

Zakup praw do emisji serialu ugruntowuje wiodącą pozycję FOX na rynku płatnej telewizji - w którego ofercie programowej znajdzie się po raz kolejny wielkie wydarzenie telewizyjne, które oglądać będą widzowie w całej Europie. Odcinki serialu 22.11.63 będą emitowane przez osiem kolejnych tygodni na kanałach FOX i zostaną udostępnione w ramach powiązanych z kanałem serwisów VOD.

„Złoty wiek telewizji to era seriali obyczajowych. W 2016 roku kanały FOX dostępne w Europie wysuwają się znów na prowadzenie, bo oferują dostęp na żądanie do najlepszych treści programowych na świecie, zawsze i wszędzie tam, gdzie chcą je oglądać nasi abonenci” – powiedział Caleb Weinstein, wiceprezes ds. dystrybucji FOX.

„Bardzo cieszymy się, że możemy współpracować z wytwórnią Warner Bros. nad serialem 22.11.63. To zrealizowana z wielkim rozmachem, trzymająca w napięciu historia z udziałem niezwykle utalentowanych aktorów i ekipy. Jesteśmy pewni, że nasi widzowie zakochają się w produkcji, która zapowiada się na jeden z najpopularniejszych seriali telewizyjnych 2016 roku i zostanie po raz pierwszy wyemitowana przez telewizję FOX” – dodał Jason, Simm, wiceprezes FOX ds. zakupu globalnych praw.

Serial 22.11.63, którego dodatkowym atutem jest wybitna obsada, pokazuje widzom mroczne i nieprzewidywalne oblicze amerykańskiego snu. Nominowany do Nagrody Akademii Filmowej aktor James Franco (127 godzin) wciela się w rolę Jake’a Eppinga, nauczyciela z liceum, który znalazł się na życiowym rozdrożu i chce zrobić coś naprawdę ważnego. Zachęcany przez swojego chorego przyjaciela, Ala Templetona (zdobywca Oscara Chris Cooper, Adaptacja), Jake wyrusza w podróż w czasie, by zapobiec zamachowi na prezydenta Johna F. Kennedy’ego.

Serial przenosi widzów do Teksasu w latach 60., gdzie Jake stara się rozwikłać szereg zagadek związanych z domniemanym zamachowcem, Lee Harvey’em Oswaldem (Daniel Webber, Zatoka serc). Plany Jake’a może przekreślić nie tylko Oswald, ale także Sadie Dunhill (Sarah Gadon), piękna bibliotekarka, w której się zakochuje oraz samą Przeszłość...., która nie chce zostać zmieniona. A ponieważ Przeszłość nie chce zmian, to będzie się przed nimi bronić - często w brutalny sposób.

W pozostałych rolach w serialu występują: Cherry Jones (24 godziny) jako Marguerite Oswald, Lucy Fry (Akademia Wampirów) jako Marina Oswald, George MacKay (serial Defiance) jako Bill Turcotte, Leon Rippy (serial Deadwood) jako Harry Dunning, Kevin J. O’Connor (Aż poleje się krew) jako Mężczyzna z Żółtą Kartką, T.R. Knight (Chirurdzy) jako Johnny Clayton, Jonny Coyne (Manhattan) jako George de Mohrenschildt, Brooklyn Sudano (On, ona i dzieciaki) jako Christy Epping, Tonya Pinkins (24 godziny) jako Mimi Corcoran oraz Josh Duhamel (Transformers) jako Frank Dunning.

22.11.63 to emocjonujący serial sensacyjny, który ma szansę zainteresować wszystkich widzów, bo jego akcja zawiązuje się w przełomowym momencie współczesnej historii. Telewizja FOX cieszy się z nawiązania współpracy z wytwórnią Warner Bros. International Television Distribution, dzięki której może pokazać tę zrealizowaną z rozmachem, trzymającą w napięciu produkcję na małym ekranie.

O Fox Networks Group
Fox Networks Group (FNG) jest główną spółką operacyjną wytwórni 21st Century Fox (NASDAQ:FOXA). W skład FNG wchodzą Fox Television Group, która obejmuje Fox Broadcasting Company,20thCentury Fox Television oraz Fox Cable Networks, w której strukturach znajdują się spółki FX Networks, Fox Sports Media Group i National Geographic Partners. Wszystkie te jednostki tworzą i zajmują się globalną dystrybucją najpopularniejszej w Ameryce oferty programowej, która obejmuje rozrywkę, programy sportowe i popularnonaukowe.

Kontakt dla prasy:
Belén Frías
Dyrektor PR, FOX Network Group Europe
Tel : +34 671 559 954
Belen.frias@fox.com

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

112263_101102f_0065_f_03_a722026f.jpeg

grafika | 1,4 MB

Pobierz
112263_101102d_0006_f_03_e6351522.jpeg

grafika | 2,08 MB

Pobierz
22.11.63_FOX_oglasza_zakup_praw_do_serialu.docx

docx | 51,7 KB

Pobierz