6. sezon "The walking dead" powraca po przerwie z nowymi odcinkami

6. sezon "The walking dead" powraca po przerwie z nowymi odcinkami

Opublikowany

Kanał FOX rozpocznie ich emisję już w poniedziałek o 22:00, dzień po premierze w USA

Na fanów zombie czeka 8 nowych odcinków 6. sezonu, których emisja rozpocznie się w poniedziałek, 15 lutego o godz. 22:00 na kanale FOX. Serial powraca na ekrany po przerwie z nową dawką przygód, która z pewnością przyprawi widzów o mocniejsze bicie serca.  

Pod koniec pierwszej części 6. sezonu Rick i mieszkańcy Aleksandrii musieli stawić czoła inwazji hordy zombie. Z kolei Deanna (Tovah Feldshuh, „Prawo i porządek”, „Żona idealna”) pomagając Rickowi została ugryziona i nie mając nic do stracenia, desperacko rzuciła się na krwiożercze zombie…

W drugiej części 6. sezonu nie zabraknie dramatycznych zwrotów akcji, a bohaterom przyjedzie zmierzyć się z wielkim zagrożeniem. Najnowszy odcinek, zatytułowany „Bez wyjścia", rozpoczyna się tam, gdzie skończył się poprzedni epizod. Rick i jego grupa w dokładnym kamuflażu, usmarowani krwią i wnętrznościami, próbują ucieczki z Alexandrii. Niebawem jednak wpadają w tarapaty – nagły hałas wabi w ich kierunku zombie, co może mieć fatalne konsekwencje. Poszukują bezpiecznego schronienia, niestety zombie są bardzo blisko, co więcej, to nie jedyne zagrożenie... W pobliżu czają się pozostali ocalali, którzy w innych żyjących także widzą rywali. Daryla (Norman Reedus), Sashę (Sonequa-Martin Green) i Abrahama (Michael Cudlitz) spotykamy z kolei w drodze do domu, którą niespodziewanie przecina im uzbrojony, motocyklowy gang.
Okazuje się, że Glenn (Steven Yeun) żyje, ale czy w świecie opanowanym przez zombie uda mu się przetrwać i zostać ojcem? Czy wkrótce będzie na tyle bezpiecznie, by Maggie (Lauren Cohan) mogła nie tylko urodzić, ale potem także wspólne z nim wychować dziecko? Glenn jest gotów zrobić wszystko, by zapobiec czającemu się w pobliżu niebezpieczeństwu, jeżeli będzie musiał zabić – zrobi to bez wahania. Widzowie przekonają się jak żyją ludzie w innych społecznościach, a w serialu pojawi się m.in. nowa postać – Jesus z kolonii Hilltop. Być może Glenn i Maggie znajdą wsparcie wśród innych ocalałych, czy jednak powinni im ufać?  Z kolei Daryl pokarze swoje inne oblicze i to wokół niego będzie toczyło się wiele odcinków drugiej części serialu. Mimo utraty motocykla i łuku, zachowa swój charakter.  

Pod koniec 6. sezonu pojawi się ikoniczna postać, bardzo dobrze znana z komiksów Roberta Kirkmana – aktor Jeffrey Dean Morgan wcieli się w rolę czarnego charakteru – Negana. To jeden z największych łotrów, jakiego w komiksowym świecie udało się stworzyć Kirkmanowi.

Czy wiesz, że: 

•  Robert Kirkman, twórca komiksów i producent serialu „The Walking Dead”,  w jednym z wywiadów potwierdził, że w 6. sezonie żaden z bohaterów nie może czuć się bezpieczny i nawet kluczowe postacie mogą zostać uśmiercone. W pierwszej połowie sezonu nie zginęła jednak żadna ważna postać. Można zatem podejrzewać, że reguła „nikt nie jest bezpieczny” zacznie obowiązywać w nowych odcinkach. 

•  Czarny charakter – Negan, po raz pierwszy pojawia się w setnym zeszycie Roberta Kirkmana i jest to jeden z najbardziej charakterystycznych momentów całej historii. Nie ujawniono wyglądu bohatera, mimo faktu, że zdjęcia do ostatniego odcinka, w którym poznają go widzowie, dobiegły końca. Scott Gimple – producent „The Walking Dead” zdradza tylko, że postać Negana zostanie odwzorowana w bardzo wierny sposób.

•  Producent „The Walking Dead” – Scott M. Gimple przyznał, że pojawienie się Jeffreya Deana Morgana w roli Negana było niezapomnianym dniem na planie zdjęciowym. Czekaliśmy na tę chwilę bardzo długo. To przerażający bohater, gdy zabija, nic go nie obchodzi – wyznał w jednym z wywiadów. 

•  Twórcy „The Walking Dead" wykorzystali fakt, że Glenn to jeden z bardziej lubianych bohaterów i postanowili zaskoczyć widzów. Jeden z ostatnich odcinków pierwszej serii 6. sezonu zakończył się sceną, w której wydawało się, że otoczony przez zombie Glenn nie ma szans przeżyć. Co więcej, w kolejnym odcinku bohater w ogóle się nie pojawił, a nazwisko aktora, który się w niego wciela, zniknęło z czołówki… Ostatecznie okazało się, że to była tylko prowokacja, a Glenn uratował się w bardzo prosty sposób. W efekcie fani wyznali, że chyba woleliby, żeby okazał się martwy... 

•  30 października 2015 roku ogłoszono oficjalnie, że serial „The Walking Dead" będzie kontynuowany i widzowie zobaczą siódmy sezon przygód ocalałych z apokalipsy. Premierę nowej odsłony zapowiedziano na październik 2016 roku. Alicia Witt („Justified: Bez przebaczenia") dołączy do obsady serialu i pojawi się właśnie w siódmym sezonie. Aktorka poinformowała o angażu za pośrednictwem Twittera, podkreślając, że jest dumna i przeszczęśliwa, że zagra w jednym z najlepszych seriali, jakie kiedykolwiek zostały stworzone. 

Premierowe odcinki 6. sezonu „The Walking Dead" w każdy poniedziałek
o godz. 22:00 na FOX.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

TWD_609_GP_0817_0050-Edit-RT.jpg

grafika | 5,7 MB

Pobierz
TWD_609_GP_0817_0108-RT.jpg

grafika | 7,81 MB

Pobierz
TWD_609_GP_0827_0009-RT.jpg

grafika | 4,58 MB

Pobierz
TWD_609_GP_0817_0147-Edit-RT.jpg

grafika | 7,65 MB

Pobierz
The_Walking_Dead_6_powraca_z_nowymi_odcinkami.doc

doc | 216 KB

Pobierz
TWD_609_GP_0817_0139-RT.jpg

grafika | 7,62 MB

Pobierz
TWD_609_GP_0817_0099-RT.jpg

grafika | 7,23 MB

Pobierz
TWD_609_GP_0817_0134-RT.jpg

grafika | 8,21 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.