PREMIEROWY ODCINEK SERIALU KANAŁU FOX „OUTCAST: OPĘTANIE” ZOBACZYŁO 26 MILIONÓW WIDZÓW POZA TERYTORIUM STANÓW ZJEDNOCZONYCH

PREMIEROWY ODCINEK SERIALU KANAŁU FOX „OUTCAST: OPĘTANIE” ZOBACZYŁO 26 MILIONÓW WIDZÓW POZA TERYTORIUM STANÓW ZJEDNOCZONYCH

Opublikowany

PREMIEROWY ODCINEK PIERWSZEJ WŁASNEJ PRODUKCJI FOX INTERNATIONAL STUDIOS, WEWNĘTRZNEJ SPÓŁKI PRODUKCYJNEJ FOX NETWORKS GROUP, POBIŁ REKORD ZASIĘGU DLA JEDNEGO ODCINKA W CAŁEJ HISTORII FIRMY.

Kanał FOX, światowy lider w dziedzinie rozrywki i spółka FOX Networks Group po raz kolejny ustanowiły nowy rekord oglądalności. Międzynarodowa premiera pierwszego odcinka serialu OUTCAST: OPĘTANIE, emitowanego w telewizji linearnej i po raz pierwszy w mediach społecznościowych, zgromadziła rekordową widownię. 

OUTCAST: OPĘTANIE to pierwszy serial własnej produkcji Grupy, za którego realizację była odpowiedzialna wewnętrzna spółka, FOX International Studios. Serial jest drugim stworzonym przez Roberta Kirkmana dla stacji FOX tytułem po THE WALKING DEAD, który miał swoją jednoczesną, premierową emisję na wielu rynkach. Globalna premiera pierwszego z 10 odcinków serialu OUTCAST: OPĘTANIE w ponad 125 krajach odbyła się od 3 czerwca br.

Poniżej przedstawiono najważniejsze informacje dotyczące wskaźników oglądalności serialu z Europy, Azji i Ameryki Południowej, czyli rynków, dla których dane Live+7 (oglądalność w ciągu 7 dni od premiery) były dostępne w chwili publikacji tego komunikatu: 18,7 milionów widzów obejrzało pierwszy odcinek serialu, który był dostępny za darmo w mediach społecznościowych i Internecie na Facebooku, YouTube oraz aplikacji Fox Play - oficjalnym serwisie VoD telewizji FOX dwa tygodnie przed premierą linearną produkcji. Premiera telewizyjna serialu OUTCAST: OPĘTANIE (włącznie z powtórkami) zgromadziła łącznie 7,4 milionów widzów (+7 dni).

We wszystkich krajach Ameryki Południowej serial OUTCAST: OPĘTANIE pobił pod względem oglądalności wszystkie inne premierowe seriale w płatnym serwisie FOX+, zdobywając aż 22% udziału w widowni i bijąc na głowę konkurencję. Biorąc pod uwagę wskaźniki oglądalność we wszystkich pasmach, premiera serialu w Ameryce Łacińskiej zgromadziła 11,3 mln widzów.

W regionie Azji i Pacyfiku serial OUTCAST: OPĘTANIE obejrzało ponad 3,6 milionów widzów, co znaczy, że jego premiera miała największą oglądalność spośród wszystkich debiutujących na antenie stacji FOX produkcji. Na przykład:

• W porównaniu z przeciętnymi wskaźnikami oglądalności w prime-time, premierowy odcinek serialu OUTCAST: OPĘTANIE miał oglądalność wyższą o 1744% w tym paśmie antenowym. Serial zgromadził także czterokrotnie wyższą niż zwykle liczbę widzów w Korei i miał dwukrotnie większą widownię w Australii i na Filipinach.

Pierwszy odcinek serialu OUTCAST: OPĘTANIE w Europie obejrzało 11,2 milionów widzów, co ustanowiło nowe rekordy oglądalności w kilku krajach. Na przykład:

• W Norwegii premierowy odcinek serial OUTCAST: OPĘTANIE pobił rekord oglądalności wśród widzów powyżej 12 roku życia i podwoił poprzedni wynik dla grupy widzów w wieku 21-50 lat.

• W Portugalii pierwszy odcinek serialu OUTCAST: OPĘTANIE przyniósł telewizji FOX najlepszy wynik pod względem oglądalności w poniedziałki od kwietnia, a sama produkcja miała najwyższe wskaźniki w porównaniu z innymi kanałami filmowymi i stacjami emitującymi seriale.

W Polsce premierowy odcinek serialu OUTCAST: OPĘTANIE, wyemitowany w sobotę 4 czerwca o godz. 22, był najlepiej oglądanym programem w tym paśmie, wśród kanałów emitujących seriale zagraniczne. Udział stacji w rynku (SHR) w tym czasie był na poziomie 1,09% w grupie widzów 16-49 i kanał osiągnął wzrost pasma wieczornego o 265% w stosunku do średniej z 6 poprzednich tygodni. Natomiast skonsolidowany udział (+7 dni) SHR był o 35% wyższy niż w czasie premierowej emisji na kanale i wyniósł 1,5%.

Przedłużony na kolejny sezon serial OUTCAST: OPĘTANIE dołączył tym samym do innych tytułów mających swoje globalne premiery na FOX, takich jak m.in. THE WALKING DEAD, MIASTECZKO WAYWARD PINES czy będący w produkcji serial LEGION na podstawie scenariusza Noaha Hawleya. Od wielu lat stacja FOX zapewnia najszerszą światową dystrybucję premierowych programów rozrywkowych. Wyróżnikiem jej oferty są przełomowe tytuły, które wyznaczają nowe trendy oraz produkcje cieszące się największą popularnością zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i na całym świecie. Model jednoczesnej, premierowej emisji jest kluczowym elementem strategii programowej i marketingowej stacji FOX, stosowanej w odniesieniu do najgłośniejszych serialu z jej ramówki. FOX jest nadawcą telewizji linearnej i nielinearnej, której sygnał dociera do ponad 340 milionów gospodarstw domowych w Stanach Zjednoczonych i jest dostępny na praktycznie wszystkich międzynarodowych rynkach telewizyjnych.

Pomysłodawcą i producentem wykonawczym serialu OUTCAST: OPĘTANIE jest Robert Kirkman (THE WALKING DEAD). Obowiązki producentów wykonawczych pełnią także showrunner Chris Black, David Alpert, Sharon Tal Yguado i Sue Naegle. W Stanach Zjednoczonych serial jest emitowany na antenie stacji Cinemax. OUTCAST: OPĘTANIE to adaptacja komiksu stworzonego przez Roberta Kirkmana i rysownika Paula Azecetę, którego wydawcą jest Skybound/Image. Jego głównym bohaterem jest Kyle Barnes (Patrick Fugit), młody mężczyzna, który przez całe życie zmaga się z nękającymi go złymi mocami. Wraz z wielebnym Andersonem (Philip Glenister), kaznodzieją, który walczy z własnymi demonami, Kyle wyrusza w podróż, aby znaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania i odzyskać kontrolę nad własnym życiem. To, co odkryje może nie tylko zmienić jego los, ale także odmienić na zawsze oblicze całego świata.

Polub serial OUTCAST: OPĘTANIE na Facebooku - www.facebook.com/OUTCAST. Wpisz @OUTCASTfox, aby śledzić serial na Instagramie i Twitterze i dołącz go dyskusji wpisując #OUTCAST.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Informacja_prasowa_Outcast_Opetanie_rekordowe_wyniki_ogladalnosci.docx

docx | 37 KB

Pobierz
Outcast_Image_Credit_FOX_Internaitonal_Studios_2016.jpg

grafika | 247 KB

Pobierz