FOX WYEMITUJE ÓSMY SEZON „THE WALKING DEAD” - MIĘDZYNARODOWA PREMIERA KOLEJNEJ SERII JUŻ W 2017 ROKU 

FOX WYEMITUJE ÓSMY SEZON „THE WALKING DEAD” - MIĘDZYNARODOWA PREMIERA KOLEJNEJ SERII JUŻ W 2017 ROKU 

Opublikowany

Targi MIPCOM (Cannes) – telewizja FOX ogłosiła, że pokaże na swojej antenie kolejny sezon serialu „The Walking Dead”. Premiera ósmej części odbędzie się w 2017 roku. Jako pierwszy zadebiutuje na antenie setny odcinek serialu. FOX jako jedyna stacja emituje „The Walking Dead” na całym świcie.


Telewizja FOX i sieć AMC wspólnie pracowały nad scenariuszem i po raz pierwszy zaplanowały międzynarodową premierę serialu w 2010 roku.
 
W niedzielę, 23 października siódmy sezon „The Walking Dead” obejrzy na antenie stacji FOX ponad 200 milionów widzów z ponad 125 krajów świata. Tego samego dnia produkcja zastanie nadana w Stanach Zjednoczonych, na kanale AMC. W Polsce premierowy odcinek siódmego sezonu zostanie wyemitowany 24 października o godzinie 22:00 na kanale FOX, zaledwie kilkanaście godzin po premierze w USA.

- Niecały tydzień przed premierą najnowszego sezonu bardzo cieszymy się z tego, że będziemy mogli pokazać na naszej antenie ósmą odsłonę serialu „The Walking Dead”. Jesteśmy pewni, że dzięki licznym fanom, kolejna, długo oczekiwana część tej produkcji stanie się najgłośniejszą premierą sezonu - powiedziała Sharon Tal Yguado, wiceprezes wykonawcza ds. programów scenariuszowych i rozwoju własnych produkcji FOX Network Group.

Serial „The Walking Dead” bije rekordy oglądalności stacji FOX na całym świecie. W ubiegłym roku premierę sezonu szóstego obejrzało o 17% więcej widzów niż rok wcześniej (co znaczy, że zasięg zwiększył się o 24%). Od 12 października produkcja była nadawana jednocześnie na wszystkich 125 rynkach, na których obecna jest telewizja FOX. Międzynarodowe premiery seriali odzwierciedla strategia programowa sieci „FOX. ZOBACZ TO PIERWSZY”.


# # #
O „The Walking Dead”
„The Walking Dead” to ekranizacja kultowego komiksu autorstwa Roberta Kirkmana wydawanego przez Image Comics, która w ciągu ostatnich czterech sezonów zajmowała czołowe miejsce w rankingach jako najczęściej oglądany serial telewizyjny przez widzów w przedziale wiekowym 18-49 lat. Serial opowiada historię rozgrywającą się na przestrzeni miesięcy i lat w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez zombie. Fabuła opiera się na losach garstki ocalałych, którzy pod wodzą szeryfa Ricka Grimesa wędrują w poszukiwaniu bezpiecznego miejsca do życia. „The Walking Dead” został uznany przez krytyków za „zadziwiający fenomen” (Variety). Producentami wykonawczymi serialu są: Scott M. Gimple, Kirkman, Gale Anne Hurd, David Alpert, Greg Nicotero i Tom Luse.

O stacji FOX
FOX to kanał rozrywkowy poświęcony serialom pochodzącym z największych amerykańskich wytwórni. Produkcje emitowane na FOX można zobaczyć po raz pierwszy w Polsce, często nawet kilkanaście godzin po premierze w USA. FOX jest kanałem dynamicznym, odważnym i oryginalnym. To stacja pokazująca widzom wyjątkowe i przełomowe produkcje telewizyjne.

O FOX Networks Group
Fox Networks Group (FNG) jest główną spółką operacyjną wytwórni 21st Century Fox. W skład FNG wchodzą Fox Television Group, która obejmuje Fox Broadcasting Company,20thCentury Fox Television oraz Fox Cable Networks, w której strukturach znajdują się spółki FX Networks, Fox Sports Media Group i National Geographic Partners. Wszystkie te jednostki tworzą i zajmują się globalną dystrybucją najpopularniejszej w Ameryce oferty programowej, która obejmuje rozrywkę, programy sportowe i popularnonaukowe.

# # #

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

MI_DZYNARODOWA_PREMIERA__SMEGO_SEZONU_SERIALU_THE_WALKING_DEAD_informacja_prasowa.docx

docx | 486 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.