DŁUGO OCZEKIWANA PREMIERA 7. SEZONU „THE WALKING DEAD” Z REKORDOWĄ OGLĄDALNOŚCIĄ

DŁUGO OCZEKIWANA PREMIERA 7. SEZONU „THE WALKING DEAD” Z REKORDOWĄ OGLĄDALNOŚCIĄ

Opublikowany

PIERWSZY ODCINEK NAJNOWSZEJ SERII „THE WALKING DEAD” OBEJRZAŁO 34% WIĘCEJ WIDZÓW NIŻ PREMIERĘ POPRZEDNIEGO SEZONU. TYM SAMYM 7. SEZON SERIALU USTALIŁ NOWY REKORD OGLĄDALNOŚCI PREMIERY W HISTORII KANAŁU FOX. W POLSCE WYNIKI OGLĄDALNOŚCI „THE WALKING DEAD” W GRUPIE KOMERCYJNEJ BYŁY O 283% WYŻSZE NIŻ ŚREDNIA OGLĄDALNOŚĆ PASMA W 2016 ROKU.

FOX, jedyna stacja emitująca serial „The Walking Dead” na całym świecie, opublikowała wyniki, które potwierdzają, że najnowszy sezon tej kultowej produkcji po raz kolejny pobił rekord oglądalności. Premierowy odcinek obejrzało na żywo i w dniu telewizyjnego debiutu aż 34% widzów więcej niż premierę poprzedniej serii. Dane dotyczą 28 rynków (m.in. z Europy, Azji i regionu Pacyfiku oraz Ameryki Łacińskiej), na których emitowany był serial. Wyniki były dostępne następnego dnia po premierze.

Pierwszy odcinek nowej serii pobił rekord ustanowiony przez wcześniejsze sezony i zajął pierwsze miejsce w swoim paśmie emisji pod względem wielkości widowni.

– Jesteśmy zaskoczeni tak doskonałym wynikiem. Spodziewaliśmy się, że premierowy odcinek będzie miał dużą oglądalność, ale nie przewidzieliśmy, że 7. sezon obejrzy aż o 34% widzów więcej. „The Walking Dead” jest fenomenem wśród seriali telewizyjnych. To produkcja, nad którą pracują bardzo wyjątkowi ludzie, a ich praca jest doceniana przez miliony widzów na całym świecie, którzy czują się częścią serialowej rodziny. – powiedziała Sharon Tal Yguado, wiceprezes ds. programowych FOX Networks Group.

Premierowy odcinek najnowszego sezonu „The Walking Dead” zadebiutował na antenie w tym samym dniu i czasie w Stanach Zjednoczonych oraz na większości zagranicznych rynków, na których obecny jest kanał FOX. Powtórki były emitowane 24 października w paśmie największej oglądalności na wszystkich 127 rynkach. W Polsce, zaledwie pół godziny po premierze amerykańskiej, pierwszy odcinek wyemitowano w ramach pokazu specjalnego. Oficjalna premiera miała miejsce 24 października o 22:00 – kilkanaście godzin po emisji w USA.

Telewizja FOX jako jedyna stacja emituje na całym świecie kultowy serial „The Walking Dead” i jako pierwsza prezentuje międzynarodowym widzom premiery najlepszych produkcji rozrywkowych. Telewizja FOX i sieć AMC wspólnie pracowały nad scenariuszem i po raz pierwszy zaplanowały jednoczesną, globalną premierę serialu w 2010 roku.

Zestawienie wyników oglądalności w Europie:

Na 16 europejskich rynkach, dla których dane były dostępne w chwili ogłoszenia wyników, tegoroczna premiera miała o 37% wyższą oglądalność w porównaniu z pierwszym odcinkiem szóstej części serialu. Pierwszy odcinek nowej serii „The Walking Dead” zgromadził przed telewizorami ośmiokrotnie większą widownię w porównaniu ze średnią oglądalnością wszystkich programów emitowanych na całym świecie na antenie FOX w paśmie prime time. Największy wzrost zanotowano na tak ważnych rynkach jak Włochy (+78%), Wielka Brytania (+59%) i Holandia (+35%).
 
W Polsce premiera 7. serii „The Walking Dead” przyciągnęła na kanał FOX ponad 73,8 tys. widzów w wieku 16-49. 49,5 tys. osób oglądało emisję premierową w poniedziałek o godz. 22:00, a dodatkowo 24,3 tys. osób nagrało i odtworzyło program tego samego dnia. Ta światowa premiera znacząco poprawiła oglądalność stacji - wyniki serialu w grupie komercyjnej były +283% wyższe niż średnia oglądalność pasma w 2016 roku.

Na niezwykle konkurencyjnym rynku brytyjskim pierwszy odcinek najnowszego serialu obejrzało aż 1,43 miliona widzów, czyli aż 59% więcej w porównaniu z poprzednim sezonem (porównywalne dane z jednego dnia), co może dać mu pozycję najchętniej oglądanego serialu na kanale FOX w całej 14-letniej historii stacji. FOX zdobył największą widownię w tym paśmie emisji, gromadząc przed odbiornikami dwukrotnie więcej widzów niż uplasowana na drugiej pozycji płatna telewizja i bijąc na głowę ogólnodostępny brytyjski kanał Channel 5.

W Niemczech premierowy odcinek zapewnił stacji FOX pierwsze miejsce pod względem oglądalności wśród wszystkich innych kanałów rozrywkowych w 2016 roku (abonenci płatnej telewizji w wieku 14-59 lat) i zwiększył dzienny udział kanału FOX w łącznej widowni do poziomu 2,3%, co daje stacji pierwszą lokatę wśród wszystkich płatnych stacji telewizyjnych za okres FY17 (abonenci płatnej telewizji w wieku 14-59 lat).
 
We Włoszech telewizja FOX odnotowała równie wysoki wynik - wzrost o 78% rok do roku.

W Hiszpanii odcinek pierwszy nowego sezonu „The Walking Dead” był najchętniej oglądaną w historii częścią serialu, co dało telewizji FOX wyraźną przewagę nad płatnymi stacjami telewizyjnymi i większością niezakodowanych konkurencyjnych nadawców.

W Holandii serial „The Walking Dead” miał rekordowy udział w rynku na poziomie 8,9% oraz 2,8 % udziału w łącznej oglądalności. Był to najlepszy wynik pod względem oglądalności programu rozrywkowego w całej historii kanału FOX.

Na Węgrzech i w Norwegii pierwszy odcinek siódmej serii był najchętniej oglądaną premierą telewizyjną w historii stacji. W Portugalii oglądalność kanału FOX wzrosła trzykrotnie w porównaniu z wynikami za poprzednie tygodnie, a premierowy odcinek najnowszego sezonu zapewnił stacji pierwsze miejsce w rankingu wszystkich płatnych kanałów telewizyjnych.

Od 23 do 25 października serial „The Walking Dead” był szeroko komentowany w mediach społecznościowych. Wspomniano o nim w około 3 mln wpisów, czyli o 1,2 mln razy częściej niż o finałowym odcinku 6. sezonu.

Emitowany na antenie FOX serial „The Walking Dead” ogląda na całym świecie ponad 200 milionów widzów z 127 krajów. Twórcy serialu potwierdzili już produkcję 8. sezonu. Jego pierwszy odcinek będzie jednocześnie setnym odcinkiem całej serii.


###
O „The Walking Dead”
„The Walking Dead” to ekranizacja kultowego komiksu autorstwa Roberta Kirkmana wydawanego przez Image Comics, która w ciągu ostatnich czterech sezonów zajmowała czołowe miejsce w rankingach jako najczęściej oglądany serial telewizyjny przez widzów w przedziale wiekowym 18-49 lat. Serial opowiada historię rozgrywającą się na przestrzeni miesięcy i lat w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez zombie. Fabuła opiera się na losach garstki ocalałych, którzy pod wodzą szeryfa Ricka Grimesa wędrują w poszukiwaniu bezpiecznego miejsca do życia. „The Walking Dead” został uznany przez krytyków za „zadziwiający fenomen” (Variety). Producentami wykonawczymi serialu są: Scott M. Gimple, Kirkman, Gale Anne Hurd, David Alpert, Greg Nicotero i Tom Luse.

O stacji FOX
FOX to kanał rozrywkowy poświęcony serialom pochodzącym z największych amerykańskich wytwórni. Produkcje emitowane na FOX można zobaczyć po raz pierwszy w Polsce, często nawet kilkanaście godzin po premierze w USA. FOX jest kanałem dynamicznym, odważnym i oryginalnym. To stacja pokazująca widzom wyjątkowe i przełomowe produkcje telewizyjne.


Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

TWD_701_GP_0503_0057-RT.JPG

grafika | 6,54 MB

Pobierz
TWD_703_GP_0526_0224-RT.JPG

grafika | 6,9 MB

Pobierz
TWD_701_GP_0503_0258-RT.jpg

grafika | 8,76 MB

Pobierz
TWD_704_GP_0609_0037-RT.JPG

grafika | 6,85 MB

Pobierz
TWD_703_GP_0526_0112-RT.JPG

grafika | 6,25 MB

Pobierz
The_Walking_Dead_7_z_rekordow__ogladalnoscia_informacja_prasowa.doc

doc | 61 KB

Pobierz